Nadchodzi ocieplenie! Tak prezentuje się prognoza pogody na środę

2024.01.10 07:37
W środę temperatura odczuwalna osiągnie wartość -5°C. Czeka nas prawie bezwietrzny, lecz pochmurny dzień.
Nadchodzi ocieplenie! Tak prezentuje się prognoza pogody na środę
Fot: Pixabay

Po kilku dniach naprawdę solidnego mrozu nadchodzi ocieplenie. Synoptycy zapowiadają, że z dnia na dzień będzie teraz coraz cieplej. Dziś, temperatura odczuwalna wyniesie -5°C. Chociaż zachmurzenie pokryje całą powierzchnię białostockiego nieba, nie musimy obawiać się wystąpienia żadnych opadów atmosferycznych.

Termometry wskazywać będą maksymalnie -1°C za dnia. Nocą, temperatura powietrza spadnie do -7°C.

Towarzyszyć nam dziś będzie subtelny, zachodni wiatr. Prędkość jego porywów nie powinna przekraczać 25 km/h. Ciśnienie atmosferyczne spadnie do 1028 hPa. Stan wilgotności powietrza wzrośnie do 99 proc. Warunki biometryczne pozostaną niekorzystne.

Słońce rozbłyśnie nad naszym miastem już o godzinie 7:38. Na astronomiczne południe zaczekamy do godziny 11:34, a zachód słońca zapowiedziano na godzinę 15:31. Dzień trwać będzie przez 7 godzin i 53 minuty. Księżyc wzejdzie o godzinie 7:27 i zajdzie o godzinie 13:35. Noc ze środy na czwartek potrwa przez 16 godzin i 7 minut.

Środa, 10 stycznia to dziesiąty dzień bieżącego roku. Z kalendarza świąt nietypowych dowiadujemy się, że obchodzimy dziś Dzień Obniżania Kosztów Energii.

Swoje imieniny świętują: Agaton, Jan, Wilhelm, Anna, Dobrosław, Egidia, Grzegorz, Idzi, Kolumba, Leonia, Marcjan, Mojmir, Nikanor, Nikanora, Paweł oraz Piotr.

Przysłowie na środę:

"Gdy słońce przygrzewa na Jana Dobrego spodziewać się można lata pogodnego".

Cytat dnia:

"Nie ma dzieci – są ludzie; ale o innej skali pojęć, innym zasobie doświadczenia, innych popędach, innej grze uczuć. Pamiętaj, że my ich nie znamy" - Janusz Korczak

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1424 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39