Najbardziej poszukiwane szorty

2009.11.12 00:00
Kolejny pokaz filmów krótkometrażowych przed nami. W kinie Forum będzie można zobaczyć filmy nagradzane na festiwalach przez publiczność. Wstęp wolny.

W programie pokazu 8 tytułów z Francji, Hiszpanii, Belgii, Australii i Szwajcarii. Od kilku- do kilkunastominutowych. Krótka forma pozwala na opowiedzenie historii w bardziej eksperymentalny sposób. Tutaj można pozwolić sobie na więcej niż w pełnometrażowej fabule. Często pomysły z kina krótkometrażowego trafiają do filmów, które na co dzień można obejrzeć w kinie.

Ogólnopolskie Pokazy Szortów organizowane są w 38 miastach Polski. Można też wziąć udział w głosowaniu na ulubiony film. Ten z największą ilością głosów otrzyma dyplom i tytuł Polish Audience Award, czyli Nagrodę Publiczności.

Za nami już jeden pokaz w Białymstoku. Podczas projekcji można było obejrzeć wybór najlepszych filmów krótkometrażowych z całego świata. Ostatni szortowy set z tego cyklu - 19 listopada. Organizatorzy to Fundacja Rozwoju Sztuki Filmowej i DKF "GAG" przy Białostockim Ośrodku Kultury.

Więcej: Repertuar kina Forum

andy

1349 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39