Najbardziej widowiskowe letnie wydarzenie w regionie. Wystąpi Sarsa

2023.07.27 11:01
Nadchodzi kolejna edycja Pływania na Byle Czym ze znanym wszystkim hasłem "Co Ma Pływać Nie Utonie". W programie są mistrzostwa Polski w Pływaniu Na Byle Czym, a także koncerty muzyczne.
Najbardziej widowiskowe letnie wydarzenie w regionie. Wystąpi Sarsa
Fot: Joanna Szubzda / Facebook

Od 25 lat Mistrzostwa Polski Pływania na Byle Czym przyciągają tłumy widzów i zyskały reputację najbardziej widowiskowej imprezy wodniackiej. W poprzednich edycjach na trybunach zasiadło ponad 20 tys. entuzjastów, gotowych wspierać rywalizujących zawodników.

Idea zawodów jest nietypowa i pełna humoru. Uczestnicy rywalizują na oryginalność swoich "pływadeł", czyli własnoręcznie zbudowanych obiektów pływających. Każda załoga musi zwodować swoje pływadło, a następnie przepłynąć nim trasę zawodów. Na wodzie będzie można zobaczyć różnorodne i kreatywne konstrukcje, które zostaną ocenione przez komisję konkursową pod względem zdolności i pomysłowości twórców.

Dwie główne kategorie, według których uczestnicy będą rywalizować to OPEN i EKO. W kategorii OPEN nagrody wynoszą: za 3. miejsce 7 tys. zł, za 2. miejsce 10 tys. zł, a za 1. miejsce 15 tys. zł. W kategorii EKO będzie nagroda specjalna w wysokości 5 tys. zł.

Po zmaganiach w wodzie, uczestnicy i publiczność będą mieli okazję zrelaksować się i bawić podczas koncertów zespołów: Tappahall, VBS, Taraka, natomiast gwiazdą wieczoru będzie Sarsa. To polska piosenkarka, wykonująca muzykę pop, która działa na scenie muzycznej już od wielu lat. Jest znana z utworów takich jak "Tęskno mi", "Naucz mnie" czy też "Ciasto".

XXVI Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym odbędą się w niedzielę (30.07). Rozpoczną się zawodami o godz. 15:00 na rzece Netta wzdłuż bulwarów przy ul. Rybackiej w Augustowie. Koncerty zaczną się o godz. 17:00.

Więcej informacji: XXVI Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1799 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39