Najbardziej wpływowi prawnicy. W rankingu są podlaski sędzia i rektor UwB

2015.02.16 00:00
W rankingu "Dziennika Gazeta Prawna" na 50-ciu najbardziej wpływowych prawników w 2014 roku znalazł się sędzia z województwa podlaskiego oraz rektor Uniwersytetu w Białymstoku.
Najbardziej wpływowi prawnicy. W rankingu są podlaski sędzia i rektor UwB
Fot: ŁW

Na 13-stym miejscu wskazany został sędzia Sądu Rejonowego w Białymstoku - Paweł Hempel.

O decyzji tej przesądziło skierowanie przez Pana sędziego pytania prejudycjalnego do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu w sprawie polskich przepisów prawa pracy dotyczących dyskryminacji osób zatrudnionych na czas określony. Orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawie tego pytania w rezultacie przesądziło o konieczności nowelizacji kodeksu pracy.

Za zasługę uznano też oddalenie wniosku prokuratury o delegalizację stowarzyszenia Dzieci Białegostoku z uzasadnieniem, że "stowarzyszenia to jedna z największych, fundamentalnych wartości i wolności w demokratycznym państwie prawa. To po prawie do życia, do zdrowia, jedna z głównych rzeczy, która w państwie powinna być chroniona".

Rektor Uniwersytetu w Białymstoku prof. Leonard Etel zajął 33. miejsce w rankingu. W opisie sylwetek osób ujętych w rankingu można przeczytać: "Człowiek, któremu powierzono realizację jednego z najbardziej ambitnych i mozolnych przedsięwzięć legislacyjnych ostatnich lat. Jako przewodniczący Komisji Kodyfikacyjnej Ogólnego Prawa Podatkowego odpowiada za przygotowanie wstępnych założeń do projektu nowej, bardziej nowoczesnej i spójnej ordynacji podatkowej."

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1330 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39