"Najgorsze Filmy Świata" - horror "Szaleńcy"

2021.01.22 07:55
Fani horrorów nie mogą tego przegapić. Tym razem w ramach "Najgorszych Filmów Świata" będzie można zobaczyć "Szaleńców".
"Najgorsze Filmy Świata" - horror "Szaleńcy"
Fot: materiały organizatora

Przed nami kolejna edycja cyklu filmowego "Najgorsze Filmy Świata" organizowanego przez Białostocki Ośrodek Kultury. Tym razem będzie można zobaczyć niskobudżetowy horror "Szaleńcy".

Płonące wiejskie domostwa. Sąsiedzi po nocach zaglądający przez okna do sypialni. Płacz zszokowanych dzieci pozostawionych bez opieki. W Pensylwanii dochodzi do nieoczekiwanego wycieku chemicznej substancji. To tajna broń biologiczna niszcząca nieodwracalnie ludzki układ nerwowy. Każda osoba mająca kontakt z chemiczną chmurą staje się socjopatycznym mordercą. Aby zapobiec eskalacji, wojsko otacza ścisłym kordonem niewielkie miasteczko Evan City. Wewnątrz "kotła" zaczyna się dramat i walka z podwójnym zagrożeniem: niewidzialnym pyłem i militarną siłą.

Film jest ironicznym spojrzeniem na prawicowe rządy Nixona i eskalację konfliktu w Wietnamie.

Początek seansu zaplanowano na godz. 20.00. Linki do prelekcji i dyskusji zostaną podane 22 stycznia w wydarzeniu na www (https://tiny.pl/r534k) oraz FB (https://tiny.pl/r5342).

Portal BiałystokOnline patronuje cyklowi.

Zobacz też: Najgorsze Filmy Świata Online: Szaleńcy

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

722 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39