Najlepsi podlascy dzielnicowi nagrodzeni. Pojadą na ogólnopolskie zawody

2013.10.11 00:00
w piątek (11.10) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku ogłoszone zostały wyniki eliminacji wojewódzkich VI Edycji Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Najlepsi podlascy dzielnicowi będą reprezentowali województwo w ogólnopolskim finale zawodów.
Fot: KWP Białystok

Do etapu wojewódzkiego zawodów, który odbył się w minioną środę, przystąpiło 25 dzielnicowych. Policjanci mieli za zadanie rozwiązać test wiedzy składający się z 60 pytań oraz wykazać się wiedzą zawodową i umiejętnościami praktycznymi w konkurencji „Symulacja – przyjęcie interesanta”. Dwoje z nich weźmie udział w Finale VI ogólnopolskich zawodów policjantów dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Finał zawodów zostanie rozegrany w dniach 26 – 27 listopada 2013 roku w Szkole Policji w Katowicach.

Zwycięzcą zawodów wojewódzkich został st. asp. Mariusz Jarosław Zagórski z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Drugie miejsce zajęła sierż. szt. Ewa Kucejko z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce. Trzecie miejsce przypadło w udziale mł. asp. Sebastianowi Kamieńskiemu z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce.

Zwycięzcy zostali uhonorowani pucharami oraz nagrodami przez zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Adama Petelskiego.