Najlepsi wśród najlepszych uczniów otrzymali stypendia w wysokości 4 tys. zł

2016.12.29 14:53
50 najlepszym uczniom podlaskich szkół Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał stypendia za wybitne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2015/2016.
Najlepsi wśród najlepszych uczniów otrzymali stypendia w wysokości 4 tys. zł
Fot: Wrota Podlasia

Wybór nie był prosty. O stypendium za wybitne osiągnięcia w nauce w poprzednim roku szkolnym ubiegało się 695 uczniów z woj. podlaskiego - 205 ze szkół podstawowych, 322 z gimnazjów i 168 ze szkół ponadgimnazjalnych.

Kapituła wybrała wśród nich 50 najwybitniejszych. Każdy z nagrodzonych prymusów, w ramach Regionalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży, otrzyma po 4 tys. zł.

- To najlepsi z najlepszych. Finaliści i wielokrotni laureaci konkursów i olimpiad na poziomie wojewódzkim, krajowym i międzynarodowym – podkreśla Dyrektor Departamentu Edukacji Sportu i Turystyki UMWP Agnieszka Godlewska. – Warto dodać, że najniższa średnia ocen w grupie tych uczniów to 5,0.

Jak podkreślał marszałek Bogdan Dyjuk, wśród uhonorowanych uczniów są osoby osiągające znakomite wyniki w bardzo różnych obszarach nauki - zarówno w przedmiotach humanistycznych, jak i ścisłych.

Marszałek docenił też rolę nauczycieli:
- Cieszę się, że w środowisku szkolnym znaleźli się nauczyciele, którzy potrafili wasz potencjał wykorzystać, mądrze ukierunkować i rozwijać – mówił.

Gala stypendialna odbyła się w Uniwersyteckim Centrum Kultury na kampusie UwB. Nie było to miejsce przypadkowe. Do studiowania na podlaskich uczelniach, a przede wszystkim na UwB, zachęcał również rektor uczelni prof. Robert Ciborowski. Podkreślał, że Uniwersytet w tej chwili dysponuje obiektami odpowiadającymi współczesnym standardom i wymogom dydaktycznym.

To pierwsza edycja Regionalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży Województwa Podlaskiego. Jednak jak zapowiedział marszałek Bogdan Dyjuk, z całą pewnością nie ostatnia.

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

929 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39