Najlepsze zdjęcia prasowe. Na wystawie w Białymstoku

2018.01.08 14:10
Około 200 zdjęć z 5 tys. nadesłanych na Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej Grand Press Photo można będzie oglądać w Galerii BOK (foyer kina Forum). Wernisaż wystawy zaplanowano we wtorek (9.01).
Najlepsze zdjęcia prasowe. Na wystawie w Białymstoku
Fot: Anna Bedyńska
Zdjęcie Roku wybrane podczas konkursu Grand Press Photo

Magazyn "Press" od 2005 r. organizuje Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej Grand Press Photo, którego celem jest promowanie polskiej fotografii prasowej.

Najbardziej prestiżowy konkurs

Grand Press Photo jest konkursem dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, w agencjach fotograficznych oraz dla freelancerów. Wyjątkowość konkursu polega na tym, że uczestnicy poddają się ocenie fachowca światowej klasy. Co roku przewodniczącym jury, do którego należy decydujący głos przy wyborze nagrodzonych prac, jest zwycięzca World Press Photo.

To najbardziej prestiżowy konkurs fotografii prasowej w Polsce, za sprawą 13 lat historii i przewodniczącego jury, którym co roku jest inny światowej sławy fotograf. Po każdej edycji występuje około 1900 publikacji na temat konkursu i wystaw w mediach ogólnopolskich i lokalnych. Wszystkie finałowe zdjęcia można obejrzeć podczas wystawy Grand Press Photo, która odwiedza rokrocznie około 16 miejsc w Polsce i ściąga ponad 130 tys. widzów.

W tym roku gościem specjalnym i przewodniczącym jury był laureat World Press Photo - Francesco Zizola.

Zdjęcia do obejrzenia w Białymstoku

Na wystawie można będzie obejrzeć około 200 zdjęć z 5 tysięcy nadesłanych na konkurs.
Na 15 ekspozytorach wystawy zainteresowani zobaczą fotografie nagrodzone w kategoriach: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Sport, Środowisko, Portret, Kultura i rozrywka, a także zwycięski projekt długoterminowy. W tym roku nagrodzono również zdjęcia w nowym konkursie - Portfolio, skierowanym do młodych adeptów fotografii, uczniów szkół fotograficznych.

Wyjątkowe prace, wybrane przez jury spośród kilku tysięcy nadesłanych na konkurs, prezentowane będą w Galerii BOK (foyer kina Forum). Wernisaż wystawy rozpocznie się godz. 17.00, wstęp jest wolny. Organizatorzy wystawy to: Białostocki Ośrodek Kultury i magazyn "Press".

Wystawę można oglądać do 31 stycznia. Portal BiałystokOnline patronuje wydarzeniu.

Szczegóły: Wystawa najlepszych zdjęć prasowych z konkursu Grand Press Photo 2017

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1383 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39