Najniebezpieczniejsze przejście w Białymstoku zostanie zmodernizowane? Jest szansa

2023.03.07 08:35
Ruszył konkurs, w którym miasto Białystok może wygrać inteligentne przejście dla pieszych. Magistrat zapowiedział, że jeżeli wygra, przebudowane zostanie przejście na os. Nowe Miasto.
Najniebezpieczniejsze przejście w Białymstoku zostanie zmodernizowane? Jest szansa
Fot: Malwina Witkowska
Zdj. ilustracyjne

Organizatorem konkursu jest Orange Polska. W trzech miastach, które zdobędą najwięcej głosów w swoich kategoriach, zamieni najniebezpieczniejsze przejścia dla pieszych w przejścia inteligentne. Tam czujniki ruchu z daleka wykryją pieszych, aktywując świetlną i dźwiękową sygnalizację ostrzegawczą. Dzięki inteligentnemu przejściu wszyscy będą bezpieczniejsi na drodze.

Jeśli Białystok wygra, zmodernizowane zostanie przejście na Nowym Mieście przy ul. Transportowej.

"Jak działa inteligentne przejście? Czujniki ruchu wykrywają pieszego już z odległości kilkunastu metrów i natychmiast aktywują świetlną i dźwiękową sygnalizację ostrzegawczą. Specjalny system doświetlania sprawia, że przechodzący są lepiej widoczni dla kierowców. Z kolei sygnały dźwiękowe ostrzegają mniej uważnych pieszych, że zbliżają się do pasów" - poinformował Urząd Miejski w Białymstoku.

Zagłosować można poprzez stronę inteligentneprzejscie.pl. Wystarczy wybierać swoje miasto z listy alfabetycznej, później podać swój numer telefonu, na który wysłany zostanie kod uwierzytelniający, który trzeba wpisać w formularzu. Z jednego numeru telefonu możesz zagłosować tylko raz. Głosowanie trwa do 28 marca do godz. 23.59.

Aktualnie Białystok jest na 9. miejscu w rankingu miast powyżej 100 tys. mieszkańców.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1671 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39