Najpiękniejsze iluminacje świąteczne. Które miasto zwycieżyło?

2021.01.29 10:04
W finałowym etapie konkursu "Świeć się z Energą" Podlasie reprezentowała Łomża. Miasto ostatecznie wypadło całkiem nieźle, bo zajęło 3. lokatę. Najwięcej głosów oddano na Chełm, a drugie miejsce zdobyło Szczytno.
Najpiękniejsze iluminacje świąteczne. Które miasto zwycieżyło?
Fot: UM Łomża

Zakończyła się 12. edycja "Świeć się z Energą". Pierwsze miejsce zajął Chełm, zdobywając ponad 8 tys. głosów i pokonując po drodze 188 innych miejscowości. Drugie miejsce wywalczyło sobie Szczytno, trzecie natomiast zdobyła Łomża. Łącznie w trakcie całego konkursu internauci oddali prawie 142 tys. głosów.

Do Łomży trafi sprzęt o wartości 10 tys. zł, który póżniej zostanie przekazany potrzebującym osobom. W tym roku dodatkową nagrodą są też specjalne lampy UV-C przeznaczone do dezynfekcji pomieszczeń. Lampy niszczą strukturę bakterii, drobnoustrojów, pleśni i – co najważniejsze, wirusów.

"Świeć się z Energą” to ogólnopolski, doroczny plebiscyt, w którym wybierane są miejscowości o najpiękniejszych iluminacjach świątecznych. Kluczem do zwycięstwa są nie tylko okazałe iluminacje, ale przede wszystkim zaangażowanie mieszkańców i sympatyków do głosowania na swoje ulubione miasto.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1531 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39