Najpierw Lidl, teraz Aldi. Coraz więcej sieci decyduje się na ten krok

2023.10.18 12:58
Fani papierowych gazetek reklamowych z pewnością nie będą zadowoleni. Niedługo z takiego formatu reklamy zrezygnuje Lidl. Na podobny krok ma zdecydować się Aldi, który swoje tradycyjne, papierowe oferty chce "odchudzić".
Najpierw Lidl, teraz Aldi. Coraz więcej sieci decyduje się na ten krok
Fot: Aldi

Niedawno informowaliśmy o planach Lidla odnośnie gazetek reklamowych, a raczej planie ich likwidacji. Sieć w taki właśnie sposób chce oszczędzić na papierze (ceny papieru i koszty drugu stale rosną) i jednocześnie zachęcić do korzystania z aplikacji mobilnej. 

- W 2022 roku zmniejszyliśmy nakład papierowych wersji. Obecnie drukowaną gazetkę z ofertą produktów wydajemy tylko w małych i średnich miastach. Gazetka z ofertą produktów przemysłowych nadal jest dostępna we wszystkich sklepach – powiedziała niedawno cytowana przez wiadomoscihandlowe.pl Aleksandra Robaszkiewicz.

W Białostockich Lidlach jeszcze spokojnie można znaleźć gazetki, jednak w najbliższym czasie zapewne się to zmieni. 

Okazuje się, że oszczędności na papierowych ofertach reklamowych szuka też Aldi. Ta sieć, póki co nie rezygnuje z gazetek, ale je "odchudza". Niedawno miały 40 stron, teraz - tylko 28. 

- Wyraźnie zauważamy zmiany w sposobie konsumpcji mediów przez młodsze pokolenia, które coraz częściej podejmują samodzielne decyzje zakupowe w gospodarstwach domowych. Oczywiście obserwujemy rynek i podążamy za trendami, dlatego w przypadku klasycznych gazetek m.in. optymalizujemy proces. Elastycznie reagujemy na wszystkie potrzeby konsumenckie, ale staramy się wprowadzać zmiany stopniowo, w trybie ewolucyjnym, a nie rewolucyjnym - mówi w rozmowie z redaktorem wiadomoscihandlowe.pl Aldona Rogulka-Biskowska, kierowniczka Działu Zarządzania Kampaniami i Aktywacją Klientów w Aldi Polska.

Sieć Aldi chwali się także, że przez ostatnie dwa lata udało się jej ograniczyć druk aż o 60 proc.

Zobacz też: Duża zmiana w sklepach Lidl. Co na to klienci?

Redakcja
24@bialystokonline.pl

1617 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39