Najpierw wyjazd do Gdańska. Białostocki zespół rozpoczyna ligowe granie

2023.09.01 15:29
W niedzielę (3.09) SBR Dojlidy Białystok zainaugurują nowy sezon Lotto Superligi tenisa stołowego. Tego dnia przeciwnikiem podlaskiej drużyny będzie Balta Gdańsk.
Najpierw wyjazd do Gdańska. Białostocki zespół rozpoczyna ligowe granie
Fot: Dojlidy Białystok

Po wielu tygodniach przerwy do gry wracają tenisiści stołowi. SBR Dojlidy, które w przerwie między sezonami wymieniły cały swój skład, na początek powalczą w Gdańsku z miejscową Baltą. Przypomnijmy, że w batalii 2023/2024 o sile podlaskiej ekipy stanowić będą Wang Zeng Yi, Asuka Machi oraz Damian Węderlich.

- Nastroje przed pierwszym spotkaniem w sezonie mamy naprawdę dobre. Wszyscy zawodnicy są już w Białymstoku i trenują razem w klubie. Jutro pojedziemy do Gdańska, żeby być na miejscu dzień przed meczem. Jedziemy po zwycięstwo, ale ciężko jest przewidzieć wynik. Mamy mocny skład, ale Gdańsk wcale nie odstaje, a na ten moment nie wiemy, kogo wystawią. Trochę więcej będziemy wiedzieli dzisiaj wieczorem po meczu Balty z Grudziądzem. Z nami zagrają prawdopodobnie w takim samym zestawieniu - mówi Piotr Anchim, menedżer SBR Dojlid.

Warto zauważyć, że gospodarze niedzielnej potyczki, podobnie jak białostoczanie, także przeszli istotne zmiany kadrowe względem poprzedniego sezonu. Z drużyny odszedł bowiem Wang Zeng Yi, który po dwuletniej przerwie wrócił do Dojlid, co oznacza zatem, że "jedynką" w zespole Balty będzie jeden z wpisanych do składu Chińczyków: Fan Shengpeng, Hanfeng Liu lub Wang Jianan. Istotnym wzmocnieniem drużyny z Gdańska jest też z pewnością Portugalczyk Diogo Carvalho, srebrny medalista drużynowych mistrzostw Europy. Polska część podstawowego składu Balty pozostaje bez zmian. To Tomasz Tomaszuk i Szymon Malicki.

Starcie pomiędzy Baltą a SBR Dojlidami rozpocznie się w niedzielę (3.09) o godz. 18.00. Transmisja z meczu dostępna będzie na facebookowym profilu białostockiego klubu.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1136 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39