POLECAMY
Z niemal 50 szalików przyniesionych przez widzów składa się zimowe okrycie "Głowy kompozytora". Rzeźba na tarasie widokowym Opery i Filharmonii Podlaskiej doczekała się ciepłego odzienia.
Akcja cieszyła się dużą popularnością, a podczas jej finału - w czwartek - było sporo dobrej zabawy. Młode osoby dowiedziały się o pomyśle stworzenia włóczkowej czapki dzięki portalowi społecznościowemu. W szycie zaangażowała się również aktywna grupa pań 50+ związana na co dzień z Fundacją Civitas. Dzięki aktywności mieszkańców powstała największa czapka w mieście - ma nawet pompon! Trafiła na "Głowę kompozytora". To mierząca dwa metry wysokości i ważąca 2,5 tony żeliwna rzeźba na dachu Opery i Filharmonii Podlaskiej. Głowa o obwodzie 550 cm niedługo będzie cieszyć się ciepłą czapką. Za kilka dni wróci ona do operowych magazynów, by na nowo pokazać się światu w dniu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja odbywała się pod hasłem "Bilet za szalik". Opera i Filharmonia Podlaska nagrodziła swoich widzów m.in. zaproszeniami na "Traviatę".
Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl
Aktualności 2026.06.25 19:49
Kultura i Rozrywka 2026.06.25 18:00
Kultura i Rozrywka 2026.06.25 15:00
Sport 2026.06.25 14:30
Sport 2026.06.25 14:00
Kultura i Rozrywka 2026.06.25 13:54
Zdrowie 2026.06.25 13:00
Masz ciekawy temat?
Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?
Napisz do nas
Więcej informacji