Największa sieć spaghetterii w Polsce dotarła do Białegostoku

2016.05.04 12:29
W Białymstoku powstał lokal serwujący spaghetti na wynos.
Największa sieć spaghetterii w Polsce dotarła do Białegostoku
Fot: makarun.pl

Sieć spaghetterii liczy ok. 16 punktów w całej Polsce. Ma oddziały w Warszawie, Krakowie, Szczecinie, Żarach, Chojnie, Gdańsku, Lublinie i Kędzierzynie-Koźlu.

Makarun Białystok to nowo powstały lokal oferujący specjały włoskiej kuchni. Właściciel białostockiego punktu, jak sam twierdzi, od dawna miał zamiłowanie do makaronu. Szukając pomysłu na siebie, postanowił, iż otworzy lokal gastronomiczny mieszczący się przy ul. Warszawskiej.

- Chcieliśmy zrobić coś sami dla siebie. Zauważyliśmy, że pomysł funkcjonuje w Polsce, a w województwie podlaskim nie było jeszcze czegoś takiego, więc postanowiliśmy otworzyć punkt Makaruna w Białymstoku. Od pomysłu do realizacji minęło około 8 miesięcy – powiedział Jarosław Stefański, właściciel Makarun Białystok.

Każdy z klientów lokalu powinien znaleźć coś dla siebie: od klasycznego bolognese, po ostry sos meksykański. Ideą Makaruna jest smacznie, szybko i tanio. Złożenie oraz odebranie zamówienia to dosłownie chwila. Posiłki oferowane w lokalu są podawane w dwóch porcjach małej (350 g) i dużej (550 g) oraz mieszczą się w przedziale cenowym między 7,90 a 13,90 zł.

- Aktualnie ok. 40% naszych klientów stanowią studenci, reszta to pracownicy okolicznych biurowców. Makarun jako zdrowy fastfood jest alternatywą dla wszechobecnych kebabów i burgerów - dodaje Jarosław Stefański.

W ciągu miesiąca właściciel zapowiada również uruchomienie dowozów na terenie miasta.

Radosław Malinowski
radoslaw.malinowski@bialystokonline.pl

1254 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39