Największy internat w województwie oddany do użytku

2022.11.15 16:23
Dzięki remontowi i rozbudowie powstał nowoczesny, największy w województwie internat. Prace modernizacyjne w Ciechanowcu trwały dwa lata.
Największy internat w województwie oddany do użytku
Fot: PUW

W internacie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu dobudowano nowe skrzydło i jedną kondygnację. Powstało tam w sumie blisko 70 pokojów: dwu-, trzy-, cztero- i pięcioosobowych. W sumie może tam mieszkać 220 uczennic i uczniów - ponad dwukrotnie więcej niż dwa lata temu. Połowa pokojów w internacie posiada własne łazienki. Wszystkie zostały wyposażone w nowe meble, telewizory i lodówki.

Inwestycja była podzielona na dwa etapy. Pierwszy - rozbudowa internatu - kosztował 1,92 mln zł. Drugi, obejmujący wykończenie nowej części internatu, remont starej części, zakup nowych mebli, sprzętu RTV i AGD oraz wykonanie zagospodarowania wokół pochłonął 4,4 mln zł. Inwestycję sfinansowano z Rządowego Funduszu Polski Ład (3,7 mln zł), budżetu województwa podlaskiego (1 mln zł) i środków Powiatu Wysokomazowieckiego (1,58 mln zł).

Internat już oficjalnie oddano do użytku. W wydarzeniu wzięli udział m.in.: wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski, senator Jacek Bogucki, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski i podlaska kurator oświaty Beata Pietruszka.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1224 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39