Nakręcający na zdrowie konkurs dla uczniów

2012.09.26 00:00
"Zdrowo Najedzeni" to nowa odsłona programu Tesco dla Szkół, który w tym roku obchodzi w 10. urodziny. Dzieci i młodzież mogą wygrać 10 nowoczesnych pracowni multimedialnych o wartości 16 000 zł i tym samym powtórzyć sukces uczniów z Białegostoku, którzy rok temu wywalczyli nagrodę główną.
Nakręcający na zdrowie konkurs dla uczniów
Fot: materiały organizatora

Konkurs Tesco dla Szkół - "Zdrowo Najedzeni" ma na celu podnoszenie świadomości znaczenia zdrowego odżywiania i jego wpływu na prawidłowy rozwój organizmu, zwłaszcza w okresie dojrzewania. Temat tegorocznej edycji konkursu jest także odpowiedzią na niepokojący problem otyłości i chorób żywieniowozależnych pojawiający się w polskim społeczeństwie, w tym także wśród dzieci i młodzieży. Jak wskazuje raport World Health Organization*, już co trzeci 11-latek ma nadwagę, a polskie dzieci należą do najgrubszych w Europie.

- "Zdrowo najedzeni" to świetny sposób, aby zwrócić uwagę na problem złych nawyków żywieniowych, które prowadzą do otyłości, nadwagi i licznych związanych z nimi chorób. W ramach projektu uczniowie w przystępnej formie zabawy poznają zasady zdrowego, a przede wszystkim rozsądnego i zbilansowanego odżywiania. Co ważne, program skonstruowany jest w taki sposób, że mogą do niego przyłączyć się również wszyscy rodzice i nauczyciele, którzy chcą dawać swoim podopiecznym dobry przykład"- mówi Hanna Stolińska z Instytutu Żywności i Żywienia.

Do wygrania jest wiele bardzo cennych nagród, wśród których znajdują się m.in. 10 pracowni multimedialnych z profesjonalnym wyposażeniem o wartości 16 000 zł każda, 300 kamerek HD dla uczniów, tablety dla nauczycieli oraz zapas wody źródlanej Żywiec Zdrój. Jak pokazały poprzednie edycje, udział w programie "Tesco dla Szkół" przyczynia się nie tylko do poprawy dydaktycznego wyposażenia szkół, ale także do rozwoju prospołecznych postaw samych uczniów. Ponadto zaangażowanie rodziców, władz i społeczności lokalnych w tworzenie i promowanie prac konkursowych integruje wspólnoty mieszkańców i osób związanych z daną szkołą, zarówno z dużych miast jak i mniejszych miejscowości. W minionej edycji konkursu Tesco dla Szkół nagrody wywalczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 45 w Białymstoku.

Oprócz szansy na zostanie laureatem konkursu, na uczniów czeka także ciekawa lekcja zdrowego i racjonalnego odżywiania się oraz pasjonujące filmowe zadanie: stworzenie krótkiego filmiku prezentującego praktyczne zastosowanie zasad zdrowego żywienia. Ze względu na jego duże wartości społeczno‑edukacyjne, konkurs Tesco dla Szkół - "Zdrowo Najedzeni" został objęty honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty. Szczegóły na temat zadania konkursowego można znaleźć na stronie:"Zdrowo najedzeni".

Za: Wrota Podlasia

Magdalena Gorbacz
magda.g@bialystokonline.pl

1231 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39