Napisała najlepszą sztukę dla dzieci i młodzieży. Dramaturg BTL-u z nagrodą

2016.09.27 14:23
Marta Guśniowska, dramaturg Białostockiego Teatru Lalek, została laureatką 27. Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanego przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.
Napisała najlepszą sztukę dla dzieci i młodzieży. Dramaturg BTL-u z nagrodą
Fot: materiały BTL
Marta Guśniowska została laureatką 27. Konkursu na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży

Jury konkursu w składzie: Paweł Aigner, Piotr Cieplak, Tadeusz Pajdała - przewodniczący, Maciej Wojtyszko, Zbigniew Rudziński - sekretarz, po przeczytaniu 110 nadesłanych prac, postanowiło przyznać I nagrodę Marcie Guśniowskiej za sztukę "Marvin".

Konkurs na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży ma charakter otwarty, skierowany jest do wszystkich zainteresowanych dramaturgią dla młodych, zarówno do zawodowców i uznanych dramatopisarzy, jak i debiutantów. Głównym celem konkursu jest pozyskanie nowych, wartościowych tekstów przeznaczonych dla scen lalkowych i dramatycznych oraz promowanie współczesnej, ważnej zarówno treściowo, jak i artystycznie, dramaturgii.

Wybrane utwory, głównie nagrodzone i wyróżnione, zostaną opublikowane w 40. zeszycie Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży, zaprezentowane w ramach tzw. Sceny Czytanej, przeniesione na Scenę Autora, a niektórzy autorzy zaproszeni do udziału w 25. Warsztatach Dramatopisarskich.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1212 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39