Napszykłat z koncertem w starej elektrowni [wideo]

2011.12.16 00:00
Muzyka eksperymentalna na pograniczu elektroniki i akustyki w wykonaniu duetu Napszykłat wypełni w sobotę starą elektrownię.
Napszykłat  z koncertem w starej elektrowni [wideo]
Fot: materiały organizatora

Formację tworzy: Robert Piernikowski i Marek Karolczyk. Obaj mieszkają i i pracują w Poznaniu. W muzyce Napszykłat można doszukać się źródeł hiphopowych, współczesnej muzyki elektronicznej, muzyki konkretnej oraz noise'u, gdzie puls i chropowata tekstura dźwięku spotykają się z głosem Piernikowskiego, który jest autorem tekstów.

Na ostatniej płycie "Kultur Shock" (Qulturap 2011) dźwięk i słowo obrazują kontekst funkcjonowania "pomiędzy", gdzie stare zakurzone BMW z buczącym subwooferem w jakiejś wiosce na szlaku bez asfaltu, zatankowane na stacji benzynowej "Las Vegas" kieruje się gdzieś na wschód a łyse chłopaki z pitbullami spędzające swój czas na przystanku autobusowym, słuchające muzy z komórek notorycznie wystawiają środkowy palec w kierunku nadjeżdżających niemieckich aut. Za nimi największy na świecie Jezus. Walący się bas, szumiąca i szeleszcząca elektronika, analogowe syntezatory, winylowe smażenie, field recording nieistniejących już miejsc, głosy zaklinające rzeczywistość. "Kultur Shock" ukazała się również w Czechach, Słowacji, Ukrainie i Japoni. Napszykłat regularnie koncertuje w Polsce i za granicą - wystąpił m.in na OFF Festivalu Katowice, Open'er Festival Gdynia, Wilson ic Festival Bratislava, Next Festival Bratislava, Pulse Festival London, Sperm Festival Praha, Unsound Festival Kraków, gdzie zaprezentował wspólny set z IconAclass (Mc Dalek), przygotowany specjalnie na festiwal.

Posłuchaj piosenki "Miejsce" z albumu "Kultur Shock"Koncert odbędzie się w sobotę, 17 grudnia o godz. 20 w starej elektrowni, ul. Elektryczna 13 (wejście od ul. Świętojańskiej). Wstęp wolny.

MAG
755 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39