Nasi policjanci wśród najlepszych. Finał konkursu "Dzielnicowy Roku"

2016.10.23 12:44
Mł. asp. Aniela Kurzyna i mł. asp. Michał Osipowicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku znaleźli się na podium IX Finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku".
Nasi policjanci wśród najlepszych. Finał konkursu "Dzielnicowy Roku"
Fot: policja.pl

Nasi policjanci zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej IX Finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku". Natomiast Puchar dla najlepszej drużyny oraz Puchar Przechodni MSWiA pojechał do KWP w Krakowie - zawody wygrali mł. asp. Krzysztof Błachut i sierż. szt. Sławomir Radwan. Drugie miejsce zajęła drużyna z KWP w Gorzowie Wielkopolskim w składzie: asp. szt. Adam Tomaśko i asp. szt. Grzegorz Pawęska.

Zanim jednak zwycięzcy, pojawili się na podium, musieli stoczyć zaciętą rywalizację w pięciu konkurencjach, w zakres których wchodziły: symulacja - podstawowe czynności służbowe związane ze służbą patrolową, pierwsza pomoc przedmedyczna, symulacja - przyjęcie interesanta, strzelanie i test wiedzy.

Tytuł najlepszego w kraju dzielnicowego przypadł mł. asp. Krzysztofowi Błachutowi z KWP w Krakowie, miejsce drugie zajął również reprezentant Krakowa - sierż. szt. Sławomir Radwan, a na najniższym stopniu podium stanęła sierż. szt. Anna Mazurkiewicz z KWP w Katowicach.

Finał Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku" odbył się w Katowicach.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

980 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39