Nasi studenci mają szansę na zwycięstwo. Trzeba głosować

2018.11.21 16:38
Dwa projekty białostockich studentów znalazły się w finale konkursu Gala Laurów Uniwersyteckich. By wygrali, potrzebne są głosy internautów.
Nasi studenci mają szansę na zwycięstwo. Trzeba głosować
Fot: UwB

Białostoczanie potrzebują głosów internautów

Aż dwa projekty realizowane przez studentów z Białegostoku znalazły się w finale konkursu Gala Laurów Uniwersyteckich organizowanym przez Forum Uniwersytetów Polskich. O tym, czy zwyciężą, zadecydują głosy internautów.

W kategorii Uniwersytecki Projekt Kulturalny startuje przedsięwzięcie pod hasłem "Kultura nie gryzie". Celem inicjatywy jest zachęcanie studentów do korzystania z tzw. kultury wysokiej i ułatwienie dostępu do niej.

- Wiadomo, że przeciętnego studenta niekoniecznie stać na bilety do opery czy do teatru. W ramach projektu "Kultura nie gryzie" nasi partnerzy oferują studentom zniżki na wydarzenia kulturalne. Niektóre placówki zapraszają na bezpłatne pokazy. Współpracujemy z takimi instytucjami kultury jak Opera i Filharmonia Podlaska, Teatr Stukot, Teatr Dramatyczny w Białymstoku, Białostocki Teatr Lalek czy Teatr Wierszalin w Supraślu. Czasami po spektaklach odbywają się spotkania studentów z twórcami i aktorami przedstawień – opowiada Justyna Łęgowska, absolwentka UwB, która do niedawna była zaangażowana w projekt.

Inicjatorzy projektu "Kultura nie gryzie" raz w roku – tydzień przed juwenaliami - organizują grę miejską. Na jej trasie zawsze są istotne miejsca dla historii i kultury naszego miasta. Do listopada odbyło się już 5 edycji Juwenaliowej Gry Miejskiej, ponad 40 spektakli i 35 przedstawień operowych - promocyjnych lub darmowych.

Gra łącząca zabawę i edukację

Druga inicjatywa białostockich studentów walczy o laury w kategorii Uniwersytecki Projekt Dydaktyczny. "Student’s Right Challenge – Gra miejska o prawach i obowiązkach studenta" skierowana jest do studentów I roku Uniwersytetu w Białymstoku. Pierwszy raz odbyła się w marcu.

- Nasza gra łączyła zabawę i edukację. Zespoły miały za zadanie znalezienie wszystkich miejsc przy pomocy przekazanych im wskazówek. W trakcie zabawy uczestnicy w przystępnej formie poznawali przepisy obowiązujące na Uniwersytecie w Białymstoku oraz miejsca związane z uczelnią. Każdy punkt znajdował się w innym budynku uniwersytetu, dzięki czemu studenci poznali inne wydziały niż te, na których na co dzień studiują – relacjonuje Mateusz Gąsowski z Parlamentu Studenckiego Uniwersytetu w Białymstoku.

Aby białostockie pomysły zwyciężyły, trzeba głosować na stronie konkursu Gala Laurów Uniwersyteckich i zaznaczyć wybrane projekty w elektronicznej ankiecie.

Ideą wydarzenia jest dostrzeżenie i promowanie osób, organizacji, inicjatyw, które wspierają działania studentów.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1500 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39