Nastolatek trafił pod opiekę gangstera. Został wciągnięty w handel i morderstwa

2023.08.01 11:04
Odbędzie się seans filmu "Chłopcy z Ferajny" w ramach obchodów 100 lat Warner Bros. Został wyreżyserowany przez ikonę gangsterskiego kina.
Nastolatek trafił pod opiekę gangstera. Został wciągnięty w handel i morderstwa
Fot: Materiały prasowe
Kadr z filmu "Chłopcy z Ferajny"

"Chłopcy z Ferajny" to jeden z najgłośniejszych filmów w dorobku Martina Scorsese, czyli reżysera, który zmienił oblicze kina gangsterskiego. Produkcja jest adaptacją bestsellerowej książki Nicholasa Pileggiego, która przedstawia historię Henry'ego Hilla, chłopaka z Nowego Jorku, który zostaje wciągnięty w mafijne intrygi pod skrzydłami bossa Jimmy'ego Conwaya.

Początkowo główny bohater z łatwością przyzwyczaja się do przestępczego życia, jest bowiem pełne przepychu i beztroski, co ma w sobie uwodzicielską moc. Z biegiem czasu Henry zaczyna jednak dostrzegać także ciemną stronę gangsterskiej codzienności. Okazuje się, iż takie życie jest usłane handlem narkotyków i morderstwami.

Główne role w filmie odgrywają prawdziwe ikony kina - Robert De Niro, Ray Liotta, Joe Pesci, Lorraine Bracco i Paul Sorvino. Martin Scorsese może być także znany z reżyserii takich filmów jak "Irlandczyk", "Wilk z Wall Street", czy też "Wyspa tajemnic".Seans filmu "Chłopcy z Ferajny" odbędzie się w czwartek (03.08) w Kinie Forum.

Więcej informacji: 100 lat Warner Bros: "Chłopcy z Ferajny"

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1155 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39