"Nasz Białystok jest Eko" – weź udział w konkursie i wygraj atrakcyjne nagrody

2016.03.09 09:40
Do 11 marca można zgłaszać się do konkursu "Nasz Białystok jest Eko". Laureaci mogą wygrać m.in. laptop, kamerę czy tablet.
"Nasz Białystok jest Eko" – weź udział w konkursie i wygraj atrakcyjne nagrody
Fot: pixabay.com

Konkurs ma na celu propagowanie wiedzy ekologicznej wśród młodych ludzi z Białegostoku. Organizatorzy szczególny nacisk kładą na poszerzanie wiedzy odnośnie funkcjonowania systemu gospodarki odpadami – zasad prawidłowego gospodarowania odpadami oraz sposobami dbania o środowisko naturalne.

Każda szkoła ponadgimnazjalna startująca w konkursie jest zobowiązana do przeprowadzenia eliminacji wewnętrznych na terenie placówki i wyłonienia reprezentantów, którzy wezmą udział w etapie miejskim rywalizacji.

Uczestnicy konkursu w szkole będą musieli rozwiązać test jednokrotnego wyboru – czeka na nich maksymalnie 40 pytań. Osoby, które zdobędą co najmniej 70% punktów na etapie szkolnym, zostaną finalistami i wezmą udział w konkursie miejskim, który odbędzie się w kwietniu. Wówczas młodzież także będzie miała za zadanie napisanie testu, tym razem składającego się z maksymalnie 50 pytań. 13 uczestników, którzy uzyskają najwięcej punktów, zdobędą atrakcyjne nagrody (w przypadku otrzymania przez kilka osób identycznej liczby punktów organizator przewiduje dogrywkę).

Uczestnicy konkursu mają szansę wygrać: laptop, tablet i kamerę sportową. 10 osób, które zdobędą wyróżnienia, otrzyma dysk przenośny. Także opiekunowie i nauczyciele laureatów trzech zwycięskich miejsc dostaną dyplomy i nagrody rzeczowe o wartości ok. 200 zł.

Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie odpady.bialystok.pl. Odpowiedzi na wątpliwości udziela Sławomir Andryszewski pod numerem telefonu: 85 678 49 21.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1191 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39