Nasze jabłka najbardziej ekologiczne?

2009.11.03 00:00
6 listopada poznamy najbardziej ekologiczne firmy w Polsce. Zostanie wtedy rozstrzygnięty konkurs "Ogólnopolskie Nagrody Czysty Biznes". Wśród nominowanych jest firma z Białegostoku - SAJSAD Gospodarstwo Sadowniczo-Szkółkarskie.

Specjalizuje się w sadownictwie, przede wszystkim w badaniach i produkcji odmian parchoodpornych. W ramach projektu zgłoszonego do konkursu firma podjęła działania mające na celu stworzenie w pełni ekologicznej odmiany jabłka. Efekt? Innowacyjny produkt, czyli jabłko Gold Milenium. Posiada szczególne właściwości zdrowotne i walory smakowe. Z cyklu produkcji zostały też całkowicie wyeliminowane pestycydy i nawozy sztuczne.

W konkursie nominowanych jest 13 firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Nagrody przyznawane są za nowatorskie, ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania w sześciu kategoriach: zarządzanie energią, wodą i odpadami, innowacyjny produkt, innowacyjny proces, produkt i usługa w turystyce, wizerunek oraz współpraca międzynarodowa.

Laureaci mogą się pochwalić swoimi osiągnięciami na arenie ogólnoeuropejskiej, biorąc udział w eliminacjach do Europejskich Nagród "Biznes dla Środowiska" przyznawanych przez Komisję Europejską.

andy

1005 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39