Natalia Maliszewska mistrzynią Polski. Złoto zgarnął również Michał Niewiński

2022.03.26 16:50
W Gdańsku trwają mistrzostwa Polski seniorów w short-tracku. W rywalizacji kobiet na dystansie 500 m najlepsza okazała się Natalia Maliszewska, zaś w męskim finale na 1500 m triumfował Michał Niewiński.
Fot: Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego

Po nieudanych zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie przyszedł czas, by Natalia Maliszewska stanęła do walki w mistrzostwach Polski. Białostoczanka w sobotę (26.03) wzięła udział w dwóch finałach. Na dystansie 500 m 26-latka nie miała sobie równych i dzięki wynikowi 44.248 s zgarnęła złoto, natomiast w decydującej rywalizacji na 1500 m zawodniczka ze stolicy Podlasia została sklasyfikowana na pozycji numer 7. Maliszewską szans na medal pozbawił upadek.

Warto odnotować, że w gdańskiej hali Olivia na podium stanęli też inni łyżwiarze szybcy z Białegostoku. Michał Niewiński był 1. w zmaganiach mężczyzn na 1500 m i 2. w batalii na 500 m, a ponadto wysokie lokaty zajął Rafał Anikiej (3. miejsce na 1500 m i 3. miejsce na 500 m).

W sobotę przeprowadzono również finałowe biegi z udziałem sztafet mieszanych. Srebro przypadło Juvenii II Białystok, a brąz wywalczyła Juvenia III Białystok.