Nauczyciel z Białegostoku będzie tworzył nową podstawę programową z fizyki

2016.11.05 16:19
Dariusz Bossowski, dyrektor II Liceum w Białymstoku i nauczyciel fizyki w tej szkole, został wybrany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do tworzenia nowej podstawy programowej ze swojego przedmiotu.
Nauczyciel z Białegostoku będzie tworzył nową podstawę programową z fizyki
Fot: pixabay.com

Projekt ustawy zakładającej rewolucję w polskim szkolnictwie zostanie rozpatrzony w Sejmie 15 listopada. Głównym założeniem reformy jest wygaszanie gimnazjów i powrót do starego sytemu szkolnego 8+4. Przewiduje ona również stworzenie nowych podstaw programowych.

Ministerstwo Edukacji Narodowej wyznaczyło grupy ekspertów, które mają przygotować programy. Każda z nich ma swojego lidera nadzorującego pracę. W przypadku podstawy z fizyki liderem grupy został mianowany Dariusz Bossowski - dyrektor II LO w Białymstoku.

Głównym zadaniem, przed którym stanie zespół prowadzony przez dyrektora Bossowskiego, będzie stworzenie programu nauczania fizyki w klasach 7-8, ponieważ po zmianach od tego etapu będzie ona wprowadzona.

Zadanie jest trudne. Minister Anna Zalewska zapowiadała, że programy powstaną do końca listopada, ale raczej jest to niemożliwe. Bez tego trudno jednak będzie przygotować nowe podręczniki na rok szkolny 2017/2018. Z drugiej strony dzieci naukę fizyki zaczną dokładnie w tym samym momencie co obecnie, ponieważ 7 klasa to odpowiednik 1 klasy gimnazjum. Nowa podstawa z fizyki nie musi się więc mocno różnić. Sam zainteresowany odmawia jednak komentarza na temat swojej pracy dla Ministerstwa Edukacji.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1203 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39