Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego zapraszają panie na bezpłatne badania

2022.10.10 12:05
Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku poszukują kobiet do darmowych badań w ramach projektu naukowego umożliwiającego ocenę czynników predysponujących do schorzeń tarczycy.
Naukowcy z Uniwersytetu Medycznego zapraszają panie na bezpłatne badania
Fot: pixabay.com

Naukowcy z białostockiego Medyka realizują projekt, którego celem jest ocena czynników, które sprzyjają występowaniu schorzeń tarczycy. W tym celu szukają kobiet do darmowych badań.

Poszukiwane są panie między 18. a 44. rokiem życia, z BMI powyżej 18,5 kg/m², niebędące w ciąży, bez rozpoznanej choroby tarczycy, bez rozpoznanego zespołu policystycznych jajników, nieprzyjmujące aktualnie metforminy.

Każda z uczestniczek projektu będzie miała nieodpłatnie wykonane szerokie badania laboratoryjne, analizę składu ciała oraz USG tarczycy.

Rekrutację prowadzi Klinika Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Wewnętrznych UMB. Badanie odbędzie się w ramach projektu badawczego realizowanego z ramienia Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o wiadomość na adres e-mail: badanie.tarczyca@umb.edu.pl - w treści należy podać: imię, nazwisko oraz numer kontaktowy.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
945 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39