Nic nie wskazywało na tragedię. Zeznania świadków ws. Beaty Z.

2014.01.15 00:00
Przed łomżyńskim sądem okręgowym zeznawało ośmioro kolejnych świadków w sprawę 42-letniej Beaty Z. z Hipolitowa. Kobieta jest oskarżona o zabójstwo pięciorga swoich noworodków.
Nic nie wskazywało na tragedię. Zeznania świadków ws. Beaty Z.
Fot: sxc.hu

Świadkowie mówili przede wszystkim o sytuacji rodziny. Beata Z. była określana jako przeciętna i niczym nie wyróżniająca się na tle innych mieszkańców. Nic też nie wskazywało, że w domu 42-latki mogłoby dość do tragedii. Kobieta podczas dochodzenia początkowo przyznała się do zabicia swoich dzieci. Teraz, przed Sądem Okręgowym w Łomży nie przyznała się do zabójstwa, tylko do nieudzielenia pomocy i pochówku dzieci.

Mieszkanka Hipolitowa jest oskarżona o zabicie pięciorga swoich noworodków. Biegli, badając ciała czwórki dzieci odnalezionych w listopadzie 2012 roku we wsi Hipolitowo, ustalili, że zmarły one w wyniku wychłodzenia organizmu i braku pożywienia. Według śledczych kobieta po urodzeniu chowała niemowlęta na strychu lub w piwnicy. Bezbronne dzieci nie miały szans na przeżycie, powoli umierały.

Ciała noworodka, które według zeznań Beaty Z. zostało utopione, śledczy nie odnaleźli. Oskarżonej kobiecie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

961 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39