Nie masz pomysłu na spacer? PTTK Białystok ma gotową propozycję

2024.04.17 13:01
PTTK Regionalny Oddział w Białymstoku oraz Centrum Informacji Turystycznej zapraszają na bezpłatny "zielony" spacer dla uczczenia tegorocznego (22 kwietnia) Dnia Ziemi.

Nie masz pomysłu na spacer? PTTK Białystok ma gotową propozycję
Fot: UM Białystok

Zielony spacer

Przewodnicy regionalnego oddziału PTTK i przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Białymstoku proponują "turystyczne" świętowanie Dnia Ziemi. W programie przewidziano przechadzkę wiodącą od Teatru Dramatycznego do osiedla Bojary. W trakcie spaceru będzie można "zbadać" zdrowotność drzew za pomocą tomografu i posłuchać opowieści związanych z przyrodą.

Start spaceru nastąpi o godz. 17:00 przed Centrum Informacji Turystycznej (dawna kwiaciarnia „Żonkil” vis a vis kościoła farnego). Całość potrwa ok. 2 godzin. Udział w spacerze jest bezpłatny.

Idea Dnia Ziemi

Dzień Ziemi to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą.

Idea obchodów Dnia Ziemi została zapoczątkowana w 1970 r. przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona. Zdarzeniem, które przyczyniło się do zainicjowania tego święta, była katastrofa ekologiczna ze stycznia 1969 r., do której doszło u wybrzeża Stanów Zjednoczonych.

Według wstępnych szacunków, z uszkodzonej platformy wiertniczej wyciekło do oceanu kilkaset tysięcy galonów ropy, co doprowadziło do śmierci tysięcy ptaków, delfinów oraz innych morskich zwierząt, a także dewastacji środowiska na wiele lat.

Święto jest obchodzone w 192 krajach. W Polsce Dzień Ziemi świętujemy od 1990 roku.

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl

936 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39