Nie żyje założyciel zespołu "Małe Podlasie"

2024.03.20 15:34
Pracownicy Siemiatyckiego Ośrodka Kultury z ogromnym smutkiem poinformowali o śmierci Krzysztof Szyszko. Założyciel zespołu "Małe Podlasie" zostanie pochowany na Cmentarzu Parafialnym w Siemiatyczach. Uroczystości zaplanowano na sobotę (23 marca).
Nie żyje założyciel zespołu "Małe Podlasie"
Fot: ZPiT Małe Podlasie/ FB

Odszedł Siemiatycki ambasador kultury i tańca - Krzysztof Szyszko. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę (23 marca) w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Siemiatyczach. O godzinie 9:00 rozpoczną się modlitwy nad urną zmarłego, a o godzinie 10:00 odprawiona zostanie Msza Święta Pogrzebowa. Krzysztof Szyszko zostanie pochowany później na Cmentarzu Parafialnym w Siemiatyczach.

Instruktor, choreograf, działacz społeczny i radny

Krzysztof Szyszko przez wiele lat pełnił urząd radnego miasta Siemiatycze. Był działaczem społecznym i animatorem kultury. Zapamiętamy go także jako założyciela Zespołu Pieśni i Tańca "Małe Podlasie", w którym pełnił również funkcję instruktora tańca, kierownika artystycznego i choreografa.

Przygotowywał tancerzy do występów, które kradły serca publiczności nie tylko na terenie naszego kraju, ale także poza jego granicami. Trenujące pod jego czujnym okiem pary wielokrotnie zdobywały mistrzowskie pozycje w różnych kategoriach. Cały zespół również ma na swoim koncie wiele sukcesów. Jego zaangażowanie w rozwój tańca zaowocowało powstaniem inicjatywy, która stała się jego znakiem rozpoznawczym. Mowa tu o Turnieju Tańców Polskich w Formie Towarzyskiej "O Podlaską Szyszkę".

Szyszko pełnił także rolę sędziego w konkursach tańców polskich. Nie tylko wyznaczał wysokie standardy, ale także inspirował młodych adeptów tańca do dążenia do doskonałości. Za swoje zasługi w kultywowaniu polskiej tradycji tanecznej oraz propagowaniu tańców polskich otrzymał honorowe odznaczenie Komisji ds. Tańców Polskich PS CIOFF z turkusem nr 5.

Jego działalność nie ograniczała się jedynie do sztuki tanecznej. Był też aktywnym obywatelem społecznym. Uczestniczył w licznych akcjach charytatywnych na terenie swojego miasta. Jego zaangażowanie przyczyniło się do powstania Stowarzyszenia Wspierania Kultury Narodowej w Siemiatyczach.

W uznaniu za jego wkładu w promocję kultury narodowej oraz zaangażowanie na rzecz społeczności lokalnej, Krzysztof Szyszko został uhonorowany tytułem Ambasadora Siemiatycz 2012, wręczonym przez Burmistrza Miasta Siemiatycze. Jego wysiłki zostały także docenione na szczeblu krajowym, czego dowodem jest przyznanie mu Złotego Krzyża Zasługi przez Prezydenta Polski w 2015 roku.

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

1353 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39