Niebawem rozpocznie się EastROBO 2023. Zapisy ruszyły

2023.03.25 13:12
W Politechnice Białostockiej rozpoczęły się przygotowania do Międzynarodowego Turnieju Robotów EastROBO 2023. Zawody odbędą się 13 maja, tymczasem młodzi konstruktorzy robotów mobilnych mogą się już zapisywać.
Niebawem rozpocznie się EastROBO 2023. Zapisy ruszyły
Fot: P. Jankowski

Turniej EastROBO to cykliczne wydarzenie tworzone przez pasjonatów, dla pasjonatów. Organizatorem zawodów jest koło naukowe Mobilne Systemy Inteligentne działające przy Wydziale Informatyki, przy wsparciu Samorządu Studentów Politechniki Białostockiej.

Impreza jest otwarta i jest formą integracji wszystkich pasjonatów robotyki i technologii. Wiele emocji wzbudzają różnorodne konkurencje, które przed konstruktorami oraz ich dziełami stawiają ciekawe wyzwania. To m.in. kategoria Linefollower, w której liczy się jak najszybsze i najpoprawniejsze podążanie robota za wyznaczoną linią, albo kategoria sumo, w której roboty autonomicznie toczą pojedynki na macie. Od lat koronną kategorią EastROBO jest FreeStyle, w którym każda z osób, zarówno obserwatorów, jak i zawodników, głosuje w plebiscycie na najlepszego robota turnieju.

Turniej EastROBO 2023 odbędzie się 13 maja w Politechnice Białostockiej. Na miejscu czekać będzie wiele atrakcji i spotkania, w których tematem numer 1 są autonomiczne konstrukcje.

Rejestrować się można na stronie eastrobo.pl. Termin zapisów mija 28 kwietnia.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1056 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39