Nieczynny peron i zmiana organizacji na popularnym skrzyżowaniu

2024.06.20 15:45
Sosabowskiego, Wyszyńskiego, Żabia i Piłsudskiego - to ulice, na których wystąpią mniejsze bądź większe utrudnienia. Nie tylko w ruchu kołowym, ale i pieszym oraz pasażerskim.
Nieczynny peron i zmiana organizacji na popularnym skrzyżowaniu
Fot: MW

Sosabowskiego i Wyszyńskiego

Zarząd Dróg Miejskich w Białymstoku poinformował o wprowadzeniu nowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Oskara Sosnowskiego oraz Kard. Stefana Wyszyńskiego. Od piątku (21 czerwca) z ulicy Oskara Sosnowskiego skręt w lewo w ulicę Kard. Stefana Wyszyńskiego możliwy będzie z dwóch pasów ruchu.

W związku z powyższym w czwartek (20 czerwca) w godzinach 10.00-15.00 oraz w godzinach 18.00-6.00 rano w piątek (21 czerwca) wystąpią miejscowe utrudnienia w ruchu związane z wykonaniem nowego oznakowania.

Żabia

Przez najbliższe 2 tygodnie, a dokładniej do 3 lipca, w godzinach 7.00-18.00 na ulicy Żabiej, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Bohaterów Getta do budynku nr 187, w związku z planowaną budową sieci cieplnej z przyłączami przez Enea Ciepło Sp. z o.o. wystąpią utrudnienia w ruchu kołowym i pieszym.

Utrudnienia w ruchu polegać będą na miejscowym zawężeniu jezdni do jednego pasa ruchu oraz wyłączeniu z użytkowania chodnika po prawej stronie jezdni (idąc w kierunku ulicy Armatniej) i przeniesieniu ruchu pieszego poprzez kładki tymczasowe na drugą stronę ulicy.

Ponadto zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się obowiązujący na odcinku prowadzonych robót.

W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych termin utrudnień może ulec zmianie.

Wiata przystankowa

Dodatkowo Białostocka Komunikacja Miejska zapowiedziała zamknięte peronu II na przystanku aleja Piłsudskiego / Rzeka Biała (nr inw. 305). W czwartek i piątek (20-21 czerwca) są tam prowadzone prace remontowe wiaty przystankowej.

Autobusy linii: 15, 100 i 103 będą zatrzymywały się przy peronie I.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.reducha@bialystokonline.pl

Polecamy lokal
873 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39