Niemal 20 tys. zł! Tyle będzie zarabiać marszałek Łukasz Prokorym

2024.05.29 13:37
O wysokości wynagrodzenia marszałka województwa podlaskiego zdecydował we wtorek (29.05) sejmik na wniosek jego przewodniczącego Cezarego Cieślukowskiego z Trzeciej Drogi-PSL.
Niemal 20 tys. zł! Tyle będzie zarabiać marszałek Łukasz Prokorym
Fot: Krzysztof Duszyński / UMWP
Marszałek Łukasz Prokorym

Pensja marszałka województwa podlaskiego Łukasza Prokoryma składa się z kilku elementów. Oprócz wynagrodzenia zasadniczego, które wynosi prawie 11 tysięcy złotych brutto, otrzymuje on również dodatek funkcyjny w wysokości ponad 4 tysiące złotych, dodatek specjalny w kwocie około 4,5 tysiąca złotych oraz dodatek za wieloletnią pracę. W sumie stanowią one znaczną część całkowitej kwoty jego wynagrodzenia.

W trakcie debaty nad tematem, radny Tomasz Madras podnosił kwestię porównania stawek obecnie obowiązujących z tymi z poprzedniej kadencji. - Nie znam odpowiedzi na to pytanie - odpowiedział mu Cezary Cieślukowski.

Uchwała sejmiku, która ustalała wynagrodzenie marszałka, została zatwierdzona i weszła w życie z mocą od 7 maja. Od tego dnia to Łukasz Prokorym pełnił funkcję marszałka województwa podlaskiego. W głosowaniu nad proponowanym przez niego wynagrodzeniem zaakceptowało je 29 radnych, natomiast sam marszałek wstrzymał się od głosu.

Redakcja MW
24@bialystokonline.pl

1688 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39