Niemal 50 migrantów próbowało przedostać się do Polski

2022.06.13 10:21, Aktualizacja: 2022.06.13 12:42
W miniony weekend polsko-białoruską granicę próbowało przekroczyć 48 migrantów. Ponadto zatrzymano 5 osób za pomocnictwo.
Niemal 50 migrantów próbowało przedostać się do Polski
Fot: SG

W niedzielę (12.06) na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 15 osób, m.in. obywateli: Wybrzeża Kości Słoniowej, Kamerunu, Konga. Zdarzenia były na odcinkach chronionych przez placówki SG Białowieża, SG Lipsk, SG Czeremcha i SG Mielnik. Ponadto w okolicach Czeremchy służby białoruskie rzucały kamieniami w patrol polskie, ale nikt nie doznał obrażeń.

Z kolei w sobotę (11.06) na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi 14 osób, m.in. obywatelu Mali, Indii i Jemenu. Zdarzenia te odnotowano na odcinkach chronionych przez placówki: SG Narewka, SG Lipsk, SG Dubicze Cerkiewne i SG Mielnik.

- Za pomocnictwo zatrzymano 2 osoby, które miały wywieźć jak najdalej od granicy czterech obywateli Egiptu - przekazują podlascy pogranicznicy.

W miniony piątek (10.06) polsko-białoruską granicę próbowało przekroczyć 19 osób, m.in. obywateli Togo, Beninu i Wybrzeża Kości Słoniowej. Zdarzenia były na odcinkach placówki SG Płaska, SG Kuźnica i SG Krynki. Ponadto za pomocnictwo zatrzymano obywatela Indii, który przewoził 7 nielegalnych imigrantów m.in. trzech obywateli Kamerunu.

W tym roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili ok. 5,5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej.

Ponadto podlascy funkcjonariusze policji zatrzymali w niedzielę (12.06) dwie osoby w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy.

- Pierwszy "kurier" to obywatel Ukrainy zatrzymany w Hołodach po godz. 19.00, który volkswagenem przewoził 5 obywateli Jemenu nielegalnie przebywających w Polsce. Zatrzymano także obywatela Uzbekistanu po godz. 20.00 w Krzywcu, który przewoził hondą 4 obywateli Jemenu - informuje nadinsp. Tomasz Krupa, rzecznik prasowy podlaskiej policji.

Kurierzy trafili do policyjnego aresztu a pojazdy na policyjne parkingi. Osoby nielegalnie przebywające w Polsce przekazano SG.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1639 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39