Niesprawny rower? Miasto wykona bezpłatny przegląd

2021.06.07 08:01
Akcja "Dbam o rower" ponownie w Białymstoku. Przed budynkiem Centrum Aktywności Społecznej będzie można bezpłatnie dokonać przeglądu, który obejmuje m.in. regulację hamulców i przerzutek, smarowanie łańcucha czy pompowanie kół.
Niesprawny rower? Miasto wykona bezpłatny przegląd
Fot: UM Białystok

Kiedy i gdzie?

W najbliższy wtorek (8.06) podczas akcji "Dbam o rower" w Centrum Aktywności Społecznej w Białymstoku można będzie bezpłatnie dokonać przeglądu rowerów.

Na parkingu przed budynkiem przy ul. św. Rocha 3, od godz. 14.00 do 18.00, zorganizowany zostanie bezpłatny punkt przeglądu rowerów (podstawowy przegląd rowerów, regulacja hamulców i przerzutek, smarowanie łańcucha, regulacja kierownicy, pompowanie kół).

Ponadto policja i straż miejska przeprowadzą akcje profilaktyczno-edukacyjne na temat bezpieczeństwa. Dla osób biorących udział w wydarzeniu przewidziane są gadżety rowerowe oraz materiały dotyczące bezpieczeństwa.

Kręć kilometry

Przegląd roweru to także dobra okazja do włączenia się w "kręcenie kilometrów" dla Białegostoku w ramach pucharu Rowerowej Stolicy Polski.

- Miasto Białystok po raz trzeci dołączyło do rywalizacji organizowanej przez Miasto Bydgoszcz. Jeśli jeździsz na rowerze i masz smartfon, możesz wziąć udział w zabawie. Wystarczy, że pobierzesz bezpłatną aplikację "Aktywne Miasta" i wybierzesz Białystok jako miasto, dla którego chcesz zbierać kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego uczestnik przebywający poza granicami kraju może również przystąpić do rywalizacji na rzecz Białegostoku - informuje białostocki magistrat.

W rywalizacji liczy się każdy kilometr przejechany od 1 do 30 czerwca. Na najlepsze rowerzystki i najlepszych rowerzystów w kraju czekają nagrody w postaci rowerów, sakw rowerowych, kurtek, profesjonalnych zapięć rowerowych, zestawów upominkowych i specjalnych koszulek rowerowych. Ponadto miasto Białystok ufundowało nagrody dla trzech najlepszych kobiet i trzech najlepszych mężczyzn w postaci voucherów do sklepów sportowych.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

825 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39