Nieudany pościg Żubrów. Białostoczanie wracają z Łodzi bez punktów

2020.11.11 18:41
W środę (11.11) doszedł do skutku zaległy mecz 1. kolejki koszykarskiej II ligi (gr. B) pomiędzy ŁKS-em AZS UŁ SG Łódź a Żubrami Białystok. Niestety po zwycięstwo sięgnęli zawodnicy trenowani przez Piotra Zycha.

3 zwycięstwa i 3 porażki - tak wygląda stan aktualnych dokonań Żubrów w trwającym sezonie II ligi. Ostatnia przegrana białostoczan miała miejsce w środę w Łodzi. W zaległym starciu 1. kolejki drużyna ŁKS-u zwyciężyła 77:67.

Wyjazdowa potyczka wcale nie musiała jednak zakończyć się porażką Podlasian. W 3. kwarcie rogaty zespół przystąpił bowiem do odrabiania strat i niespełna 3 minuty przed końcem meczu gospodarze prowadzili już tylko 1 oczkiem. Ostatecznie pościg nie przyniósł oczekiwanego skutku, gdyż w kolejnych akcjach po 2 niecelne rzuty zanotowali Misiewicz oraz Rapucha, w efekcie czego zespół ŁKS-u AZS UŁ SG ponownie odskoczył na bezpieczny dystans i to klub z Łodzi sięgnął po triumf.

W drużynie Żubrów najwięcej punktów, bo 20, zdobył Mariusz Rapucha. W przeciwnym teamie wyróżniał się Kacper Dominiak - autor 23 oczek w całym spotkaniu.

Aktualna tabela koszykarskiej II ligi (gr. B)
1. Akademia Koszykówki Legii Warszawa 7 14 7-0
2. UNB AZS UMCS Start Lublin 5 10 5-0
3. KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 5 10 5-0
4. Sokół Ostrów Mazowiecka 6 10 4-2
5. ŁKS AZS UŁ SG Łódź 6 10 4-2
6. UKS Trójka Żyrardów 6 10 4-2
7. MKS Ochota Warszawa 7 10 3-4
8. Żubry Białystok 6 9 3-3