Nieznany mężczyzna proponował podwiezienie dziecku. Mówił, że w bagażniku ma pieska

2023.01.30 09:36
W internecie pojawiło się ostrzeżenie o nieznajomym mężczyźnie w niebieskim samochodzie, który miał zaproponować uczniowi klasy V podwiezienie. Zapewniał, że wiezie w bagażniku pieska.
Nieznany mężczyzna proponował podwiezienie dziecku. Mówił, że w bagażniku ma pieska
Fot: pixabay.com

W mediach społecznościowych krąży zdjęcie maila, którego miał rozesłać dyrektor Szkoły Podstawowej nr 51 w Białymstoku. Z treści wiadomości wynika, że 19 stycznia przy ul. Kluka na wysokości ul. Wołkowa około godz. 16.00 mężczyzna w niebieskim samochodzie (prawdopodobnie był to volkswagen passat) zaproponował uczniowi klasy V podwiezienie. Zachęcał go tym, że ma w bagażniku pieska.

Choć ostrzeżenia zostały opublikowane na wielu Facebookowych grupach, okazuje się, że policji nikt nie powiadomił o sprawie:

- O opisywanej sprawie dowiedzieliśmy się z portali społecznościowych. Mimo tego, że we wpisie podpisanym przez dyrekcję szkoły istniała informacja, że zostaliśmy o tym poinformowani, tak naprawdę nie mieliśmy zgłoszenia ani ze strony dyrekcji, ani rodziców o zaistniałej sytuacji - informuje st. asp. Katarzyna Molska-Zarzecka, Oficer Prasowy Komendanta  Miejskiego Policji w Białymstoku.

Policja zaczęła jednak szukać niebieskiego passata.

- Sami dotarliśmy zarówno do dyrekcji, jak i rodziców. Obecnie policjanci pracują nad sprawą, docieramy do miejsc gdzie są kamery, sprawdzamy monitoringi, ustalamy ewentualnych świadków tego zdarzenia – mowi st. asp. Katarzyna Molska-Zarzecka.

Osoby, które coś widziały, albo mają jakiekolwiek informacje w tej sprawie, mogą zgłaszać się na komisariat policji.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

739 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39