Noc Bibliotek w Książnicy Podlaskiej już w sobotę [PROGRAM]

2023.10.06 14:08
Książnica Podlaska zaprasza wszystkich chętnych na Noc Bibliotek. Na gości czekają wykłady i wycieczka po zakamarkach biblioteki.
Noc Bibliotek w Książnicy Podlaskiej już w sobotę [PROGRAM]
Fot: Materiały organizatora

To już IX wydanie ogólnopolskiej Nocy Bibliotek. "Absurd nie czytać" – tak brzmi hasło tegorocznej edycji. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę (7 października). W akcji bierze udział Książnica Podlaska, która przygotowała z tej okazji kilka atrakcji.

IX Noc Bibliotek w Książnicy Podlaskiej [PROGRAM]

Sobotnia noc będzie pełna wrażeń i nauki. Rozpocznie ją wykład Dominika Sołowieja, który jest specjalistą ds. marketingu, webmasterem i copywriterem. Wygłosi on prelekcję zatytułowaną "Od czytania do programowania".

Następnie na zwiedzających czeka wycieczka po gmachu biblioteki, podczas której poznają oni wszystkie tajemnice tego ogromnego budynku. Zwiedzą między innymi magazyn, informatorium oraz Studio Digitalizacji.

- To będzie niezwykle klimatyczna wycieczka! Oprowadzać nas będzie stały czytelnik Książnicy, który od urodzenia jest osobą niewidomą. Opowie on nam jak realizuje się w swojej pasji do książek pomimo niepełnosprawności - zachęca Książnica Podlaska.

Znajdzie się też coś dla fanów astronomii. Będą mieli okazję wysłuchać wykładu "Mikołaj Kopernik. 550 lat od urodzin Wielkiego Astronoma", a całe wydarzenie zakończy się na tarasie widokowym, gdzie Członkowie Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii zaproszą gości do poszukiwań gwiazd na białostockim niebie.

Książnica Podlaska jest największą biblioteką w Białymstoku. Zgromadzone przez nią zbiory rozmieszczone są w 17 Filiach. Biblioteka główna mieści się przy ulicy Marii Curie-Skłodowskiej.

Szczegółowy harmonogram: Noc Bibliotek

Zofia Kondraciuk
24@bialystokonline.pl

736 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39