Noc Muzeów. Bezpłatne zwiedzanie wystaw, spacer i gra miejska

2016.05.12 08:01
Zbliża się jedyna w roku noc, kiedy muzea i galerie będzie można zwiedzać bezpłatnie. Noc Muzeów już w sobotę (14.05). Z tej okazji placówki przygotowują też wiele specjalnych atrakcji. Można je będzie zwiedzać w godz. 18.00-24.00.
Noc Muzeów. Bezpłatne zwiedzanie wystaw, spacer i gra miejska
Fot: Grzegorz Chuczun
Noc Muzeów cieszy się zawsze dużą popularnością

Ratusz: czas techniki i antyki oraz spacer po Plantach

W Ratuszu będzie można dowiedzieć się, jak rozwój technologii wpływa na badania archeologiczne, a także obejrzeć wystawy. Tradycyjnie już dyrektor Muzeum Podlaskiego Andrzej Lechowski poprowadzi historyczny spacer po Plantach.

Program: Noc Muzeów w Ratuszu

Muzeum Historyczne: dawne AGD i makieta Białegostoku

Dawne urządzenia AGD oraz współczesne, w których zastosowano zasilanie prądem elektrycznym, będzie można obejrzeć na ekspozycji specjalnej "Pod napięciem". Zaplanowano też zwiedzanie wystaw stałych i wystawy czasowej.

Program: Noc Muzeów w Muzeum Historycznym

Muzeum Rzeźby: nowa wystawa i dzieło antyczne współcześnie

Otwarcie nowej wystawy, a także warsztaty plastyczne dla dzieci - m.in. te atrakcje czekają na wszystkich odwiedzających Muzeum Rzeźby.

Program: Noc Muzeów w Muzeum Rzeźby

Muzeum Wojska: filmowe atrakcje i Katiusza

Zwiedzający skonfrontują rzeczywistość filmową z prawdą historyczną. Nie zabraknie wojskowego sprzętu zmechanizowanego. Szczególną atrakcją będzie w pełni sprawna Katiusza. Zostanie także otwarta nowa wystawa "Tygrysy na Podlasiu".

Program: Noc Muzeów w Muzeum Wojska

Uniwersytet Medyczny: w świecie zarządcy dworu, medyka i aptekarza

Mnóstwo atrakcji czeka na odwiedzających Pałac Branickich. Obejrzeć można będzie reprezentacyjne pomieszczenia rezydencji Wiesiołowskich i Branickich oraz piwniczne zakamarki. Nie zabraknie pokazów laboratoryjnych i partyzanckiego szpitala polowego.

Program: Noc Muzeów na UMB

Centrum im. Ludwika Zamenhofa: podróże małe i duże

Gra miejska i poznawanie języka esperanto - to główne atrakcje Nocy Muzeów w CLZ. Będzie można zwiedzić także wystawy czasową i stałą oraz poznać Mediatekę CLZ i pobawić się w Sali Gier i Zabaw.

Program: Noc Muzeów w CLZ

Galeria Arsenał: warsztaty i koncert

Warsztaty, pokaz filmów, koncert, zwiedzanie wystaw "Obrzędy powszednie i odświętne" oraz "Wracając do Białowieży" - te atrakcje dla zwiedzających przygotowała Galeria Arsenał.

Program: Noc Muzeów w Galerii Arsenał

Galeria im. Sleńdzińskich: nowa wystawa

Otwarcie nowej wystawy "Osmo Nadir. Dziesięć utworów o kosmosie" będzie główną atrakcją Nocy Muzeów w Galerii im. Sleńdzińskich. Zwiedzać można obie siedziby - przy ul. Legionowej i Waryńskiego.

Program: Noc Muzeów w salonie wystawowym Galerii im. Sleńdzińskich, Noc Muzeów w Galerii im. Sleńdzińskich

Opera: nocna panorama z dachu

Opera zaprasza do oglądania nocnej panoramy miasta z dachu Opery. Chór Dziecięcy OiFP zaprezentuje też utwory ze "Skrzypka na dachu". Będzie można także bezpłatnie oglądać wystawy w foyer.

Program: Noc Muzeów w OiFP

WOAK: Alkierz Kurpi Zielonych i nie tylko

Kreatywne warsztaty, zwiedzanie wystaw, koncert i wizyta w Alkierzu Kurpi Zielonych - te atrakcje przygotował Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury.

Program: Noc Muzeów w WOAK, Noc Muzeów w Spodkach WOAK

Zajrzyj do Piwnicy Lalek

W Białostockim Teatrze Lalek będzie można obejrzeć spektakle "Misiaczek" oraz "Texas Jim", a w godz. 21.00-24.00 bezpłatnie zwiedzić Piwnicę Lalek.

Repertuar BTL-u

Kolejowa Noc Muzeów

Modele kolejowe z kółka modelarskiego w Łapach oraz pamiątki związane z komunikacją miejską będzie można oglądać przy ul. Kolejowej 26. Zwiedzający poznają tajniki i historię kolei.

Program: Noc Muzeów 2016 z ekspozycją kolejową

Region: tajemnice ikon, lampiony w parku i mokry kolodion

W Muzeum Ikon w Supraślu zaplanowano premierę wystawy plenerowej "Podlaskie historie - ikony Chrystusa Wielkiego Arcykapłana". Można obejrzeć także wystawę stałą.

Natomiast w Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy można będzie zobaczyć instalacje na wystawie czasowej "Podano do stołu". W parku pałacowym będą puszczane lampiony.

Wernisaż wystawy "Twarze i dłonie. Fotografie Julii Pirotte", pokaz wykonywania portretów w technice mokrego kolodionu i recital - te atrakcje czekają na odwiedzających Muzeum w Tykocinie.

Program: Noc Muzeów w Muzeum Ikon w Supraślu, Noc Muzeów w Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy, Noc Muzeów w Muzeum w Tykocinie

Więcej: Noc Muzeów 2016

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

830 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39