Noc sztuki współczesnej w Arsenale

2012.05.18 00:00
Wernisaż wystawy Reynold'a Reynolds'a i pokaz prac stworzonych na warsztatach designerskich z grupą AZE design, warsztaty dla rozzłoszczonych i video performance - to wszystko w sobotnią Noc Muzeów w Galerii Arsenał.
Noc sztuki współczesnej w Arsenale
Fot: Galeria Arsenał
Video performance Ludomira Franczaka

"The Lost" to tytuł wystawa mieszkającego w Berlinie amerykańskiego filmowca, artysty wizualnego i eksperymentatora Reynold'a Reynolds'a, której wernisaż odbędzie się w białostocki Arsenale w Noc Muzeów. Artysta manipuluje przestrzenią, czasem i fizyką świata, który przedstawia w swoich projekcjach. Filmowa "magia" służy Reynoldsowi do prowadzenia rozważań nad podstawowymi zagadnieniami egzystencjalnymi. Każdy film artysty można postrzegać jako rodzaj para-naukowego eksperymentu.

Drugą nową wystawą galerii będzie prezentacja prac uczestników warsztatów designerskich, które dniach 11-13 maja, odbyły się pod okiem projektantów studia AZE design. Podczas nich tworzono rozwiązania przestrzenno-meblowe pdo remontowanej sali edukacyjnej Galerii Arsenał.

Każdy, kto chce w kreatywny sposób wyrzucić z siebie negatywne emocje, będzie mógł się wykazać na warsztatach Moniki Drożyńskiej. W ramach projektu "Wyhaftuj się" artystka pomoże osobom, które nigdy wcześniej nie trzymały igły w dłoni, zostawić na wielkim płótnie słowo naładowane złą emocją. Wszystko po to, by sobie ulżyć.

Nie zabraknie sztuki performance. O godz. 22 zacznie się Projekt ERFT Lodomira Franczaka z muzyką Marcina Dymitera. Dotyczy on wojennych losów babci artysty. Józefa Wandy Kraus (wcześniej Franczak), z domu Filipczakówna przed wojną, wraz ze swoją rodziną mieszkała w Dolinie i w Kałuszu pod Lwowem. Całość projektu opiera się na tajemnicy rodzinnej, którą babcia powierzyła ojcu artysty. Według niej biologicznym dziadkiem Ludomira Franczaka jest węgierski lekarz o nazwisku ERFT. 

Co więcej, Noc Muzeów jest także okazją, by zajrzeć do nowej przestrzeni Arsenału - starej elektrowni. Tam do obejrzenia jest wystawa "Dom Wariatów" i prezentacja pokonkursowa projektów za zagospodarowanie elektrowni na potrzeby galerii sztuki.

Więcej o wydarzeniu:

Noc Muzeów w Arsenale

MAG

846 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39