Nocuj w podlaskim hotelu i wspieraj hospicjum. Grudniowa akcja charytatywna

2023.12.07 06:48
To akcja charytatywna warta uwagi. Można przenocować w czterogwiazdkowym hotelu, jednocześnie wspierając podopiecznych Fundacji Hospicjum Proroka Eliasza.
Nocuj w podlaskim hotelu i wspieraj hospicjum. Grudniowa akcja charytatywna
Fot: Materiały prasowe

Na rzecz potrzebujących trafi nawet kilka tysięcy złotych – szacują organizatorzy akcji charytatywnej Hotelu Żubrówka w Białowieży. Każdy wykupiony w tym hotelu pobyt z noclegiem to złotówka, która zasili konto Fundacji Hospicjum Proroka Eliasza. Inicjatywa ma dać nie tylko jednorazową korzyść dla hospicjum, bo chodzi także o promocję działalności Fundacji i zachęcenie do jej systematycznego wspierania.

Na pomoc nieuleczalnie chorym z podlaskich wsi

Hospicjum Proroka Eliasza udziela bezpłatnej pomocy medycznej nieuleczalnie chorym pacjentom na podlaskich wsiach. Fundacja prowadzi hospicjum stacjonarne w Makówce koło Hajnówki, a także hospicjum domowe na terenie 5 podlaskich gmin. Nie byłoby to możliwe bez pomocy darczyńców.

– Jesteśmy pełni podziwu dla pracy, jaką wykonuje zespół Hospicjum Proroka Eliasza. Ich empatia, poświęcenie i profesjonalizm, z jakim opiekują się pacjentami u schyłku życia, to nieoceniona wartość. Aby wesprzeć ich w niesieniu pomocy, postanowiliśmy, że przez cały grudzień, każdy pobyt w naszym hotelu to 1 zł na rzecz Fundacji. Szacujemy, że w ten sposób przekażemy podopiecznym nawet kilka tysięcy złotych – mówi Andrzej Malinowski, Dyrektor Hotelu Żubrówka**** i dodaje: – Przyjeżdżają do nas goście z różnych stron kraju, a promocja działalności Fundacji to dodatkowy walor akcji. Być może dzięki temu Fundacja pozyska nowych darczyńców, którzy zdecydują się cyklicznie ją wspierać, np. przy rozliczeniu 1,5 proc. podatku.

Białowieża przyciąga turystów także zimą

Hotel Żubrówka to miejsce, które cieszy się dużą popularnością wśród turystów chcących zwiedzić Puszczę Białowieską – jedyny w Europie bór niżowy, zachowany w stanie naturalnym. Klimatyczne SPA, kompleks basenowy i restauracja z wyśmienitą, regionalną kuchnią wyróżniają obiekt na tle innych tego typu obiektów. Sama Białowieża zaś przyciąga walorami przyrodniczymi, ciszą i podlaską gościnnością.

– Białowieża jest magiczna przez cały rok – a najbardziej zimą. Piękne okoliczności przyrody, baśniowe krajobrazy, dzika natura i bogactwo tras turystycznych zachęcają do aktywności na świeżym powietrzu, sprzyjają regeneracji i wyciszeniu. Dlatego gorąco zachęcamy do odwiedzenia nas w okresie okołoświątecznym lub w same Święta, aby przy okazji dorzucić swoją cegiełkę na rzecz działalności Fundacji – dodaje Karolina Masalska, Kierownik Marketingu i Sprzedaży Hotelu Żubrówka w Białowieży.

Pomoc mimo trudnej sytuacji

Hotel zdecydował się pomóc podopiecznym Fundacji pomimo trudnej sytuacji branży turystycznej na Podlasiu.

– Zdajemy sobie sprawę, że teraz szefowie hoteli, pensjonatów w tej części Polski oglądają dwa razy każdą złotówkę, zanim ją wydadzą. Najpierw pandemia, później napięcia na granicy. Tym bardziej doceniamy inicjatywę Hotelu Żubrówka, który postanowił podzielić się dobrem i pomóc naszym podopiecznym – podsumowuje Michał Buraczewski, specjalista ds. PR w Hospicjum Proroka Eliasza.

Monika Zysk
24@bialystokonline.pl

1332 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39