Norman Leto i futurologiczne filmy w Arsenale

2009.11.05 00:00
Od 6 listopada w Galerii Arsenał prace artysty nietuzinkowego. Do obejrzenia będą tytułowe dwa nagrania video i cztery screenshoty zrobione w przestrzeni VR.

Norman Leto, właściwie Łukasz Banach w 1999 roku zrezygnował z nauki w szkole średniej i na własną rękę zajął się grafiką i malarstwem. Artysta jest fascynatem wirtualnej rzeczywistości i gier komputerowych.

Norman Leto to fikcyjny malarz wymyślony na potrzeby filmu, któremu zorganizowano wystawę w Centrum Sztuki Współczesnej na Zamku Ujazdowskim w Warszawie i wywiad w jednym z magazynów. Tym sposobem fikcyjna postać zaistniała medialnie, a Łukasz Banach zaczął wystawiać się jako Norman.

Artysta tworzy instalacje i obiekty, ale przede wszystkim filmy w technice animacji trójwymiarowej. Brał udział w takich wystawach zbiorowych jak Biennale Młodej Sztuki Europejskiej w Paryżu, Perfect Summer, New Media Artists w Nowym Jorku, Estabilishment w Centrum Sztuki Współczesnej, Aesthetics of Violence w Museum of Art in Haifa, w Izraelu, a także w wystawie "Serce to samotny myśliwy" w ramach projektu Europe XXL w Lille we Francji.

więcej: Norman Leto w Galerii Arsenał

MAG

815 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39