Nowa atrakcja na Dojlidach. Skorzystamy z niej już w majówkę

2024.03.07 10:33
Na terenie OSW Dojlidy powstaje park linowy. Ośrodek w najbliższym czasie wzbogaci się też o oświetlenie ścieżki spacerowej prowadzącej na wyspę.
Nowa atrakcja na Dojlidach. Skorzystamy z niej już w majówkę
Fot: BOSiR

Oferujący aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu i tak lubiany przez mieszkańców Białegostoku Ośrodek Sportów Wodnych Dojlidy już niebawem zyska nową atrakcję, a będzie nią park linowy.

- W styczniu 2024 r. BOSiR ogłosił przetarg na dzierżawę 1250 m2 powierzchni znajdującej się na terenie OSW Dojlidy z przeznaczeniem na zorganizowanie i prowadzenie parku linowego. Wzięła w nim udział firma SDS Techniki Linowe, która prowadzi Parki Linowe Lemur. Umowa obowiązuje od 15 lutego 2024 r. do 14 lutego 2029 r. Spodziewamy się ciekawej rozrywki dla wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku. Park linowy to zabawa i przygoda dla osób, które uwielbiają sprawdzać swoje możliwości, poczucie równowagi, odwagę i spryt - informuje Anna Kopeć-Tyszkiewicz z Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Jak zdradzają przedstawiciele BOSiR-u, dostępne będą cztery różnorodne trasy dostosowane do umiejętności i wieku uczestników. Najłatwiejsza dla osób o wzroście 110 cm, czyli dla dzieci w wieku 4-5 lat. Kolejne dla starszych dzieci o wzroście odpowiednio 120 cm i 130 cm będą bardziej wymagające, natomiast najtrudniejsza trasa dla osób o wzroście powyżej 140 cm dedykowana zostanie także dla dorosłych. W parku linowym zastosowany ma być system asekuracji ciągłej, przy którym nie ma możliwości spadnięcia z trasy.

Otwarcie nowej atrakcji planowane jest w majówkę 2024 r. W maju i czerwcu park będzie czynny w weekendy, a w lipcu i sierpniu codziennie. Bilety za jedno przejście trasy kosztować mają od 30 do 45 złotych.

Co ciekawe, na tym nowości się nie kończą. Na terenie OSW Dojlidy instalowane są bowiem także lampy ledowe na ścieżce prowadzącej do wyspy oraz na samej wyspie (25 lamp na słupach i 5 lamp w pomoście). Taka inwestycja urozmaici widok użytkownikom Sauny Dojlidy, która znajduje się naprzeciw wyspy. Oświetlenie, które ma być gotowe w drugiej połowie marca, jest montowane także z myślą o spacerowiczach, którzy lubią odwiedzać ten zakątek Dojlid.

Jak informuje Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji, w planach są także inne zakupy. Mowa tu o nowych konstrukcjach na plac zabaw oraz ławeczkach.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

Polecamy
Gabinet Masażu Ewa Taul
Gabinet Masażu Ewa Taulul. J. Bema 11 lok. 66
15-369 Białystok

Więcej informacji
1727 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39