Nowa dyrektor w I LO

2020.07.28 14:20
Była wicedyrektorką II LO w Białymstoku. Po kilku latach wygrała konkurs na dyrektora Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego. Teraz będzie kierować I LO.
Nowa dyrektor w I LO
Fot: zso2bialystok.pl
Ewa Mituła

Od 1 września uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Białymstoku będą mieli nowego dyrektora. We wtorek (28 lipca) komisja konkursowa wskazała na to stanowisko Ewę Mitułę, dotychczasową dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego. Do tej pory funkcję dyrektora pełnił Robert Winnicki. Ze szkołą związany był przez 5 lat. W tegorocznym konkursie nie startował.

Dobry wybór

- Komisja konkursowa wskazała na stanowisko dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego dotychczasową dyrektor Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego Ewę Mitułę - poinformował odpowiedzialny za sprawy edukacji zastępca prezydenta Białegostoku, Rafał Rudnicki.

Dodał, że koncepcje funkcjonowania szkoły, które przedstawiła Ewa Mituła, zachwyciły komisję, dlatego podjęta decyzja jest słuszna.

- Jako komisja byliśmy pod wrażeniem przedstawionej przez panią dyrektor koncepcji funkcjonowania szkoły. Uważam, że to dobry wybór dla tej szkoły z ogromnymi tradycjami. Ma więc na edukację spojrzenie z różnych stron. Co ważne, podkreślała, że nie chce ścigać się z innymi szkołami, tylko działać dla dobra uczniów i pracowników tej placówki - mówił Rudnicki.

Dotychczasowy dyrektor szkoły, Robert Winnicki otrzymał podziękowania od wiceprezydenta. Podkreślono w nich duży wkład z jego strony w funkcjonowanie szkoły.

- Jednocześnie dziękuję za 5 lat pracy w szkole obecnemu dyrektorowi I LO Robertowi Winnickiemu, który nie startował w konkursie. Uważam, że przez ten czas zrobił bardzo dużo dla dobra tej szkoły - dodał Rafał Rudnicki.

Kompetencje i doświadczenie

Ewa Mituła ma już doświadczenie w zarządzaniu szkołą, bo w latach 2007-2016 pełniła funkcję wicedyrektora II Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Ukończyła studia prawnicze i pedagogiczne, podyplomowe z przedsiębiorczości oraz orientacji i poradnictwa zawodowego, jest logopedą i menedżerem oświaty. Pracowała z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym jako logopeda, w liceum uczyłam podstaw prawa i przedsiębiorczości, gimnazjalistów i dorosłych wspierałam jako doradca zawodowy.

Jako pedagog i nauczyciel dyplomowany, w II LO uczyła podstaw przedsiębiorczości i podstaw prawa. Jako dyrektorka zajmowała się tworzeniem i aktualizowaniem prawa wewnątrzszkolnego. Nadzorowała pracę nauczycieli, rekrutację oraz sprawy stypendialne.

1 grudnia 2016 roku otrzymała posadę dyrektora Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego. Jednym z najważniejszych obowiązków jakie pełniła była praca nad wdrożeniem reformy systemu oświaty w miejskich szkołach.

- Pani Mituła wcześniej przez wiele lat pracowała w II LO, jako nauczyciel oraz na stanowisku wicedyrektora tego liceum, a od grudnia 2016 r. jest dyrektorem Departamentu Edukacji - mówił Rafał Rudnicki.

Angelika Dorf
angelika.dorf@bialystokonline.pl

1671 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39