Nowa, familijna adaptacja "Kopciuszka"

2021.12.31 11:45
W niedzielę (2.01) odbędzie się kolejna retransmisja w ramach The Metropolitan Opera. Tym razem w Operze i Filharmonii Podlaskiej będzie można obejrzeć familijną opowieść o Kopciuszku.
Nowa, familijna adaptacja "Kopciuszka"
Fot: Metaopera.org

Jest to nowa adaptacja klasycznej bajki o Kopciuszku, przygotowana z myślą o całej rodzinie i najmłodszych miłośnikach opery.

Dziewczynka prześladowana przez złą macochę, dzięki szczypcie magii trafia na królewski bal i znajduje miłość swego życia.

Tytułową rolę zaśpiewa mezzosopranistka Isabel Leonard, którą polscy widzowie podziwiali m.in. w tytułowej roli w operze "Marnie". Na scenie będzie można podziwiać ponadto gwiazdy światowej sławy: mezzosopranistkę Emily d’Angelo w roli Księcia, sopranistkę Jessicę Pratt jako Wróżkę Chrzestną, mezzosopranistkę Stephanie Blythe jako Panią de la Haltière i bas-barytona Laurenta Naouriego jako Pandolfa. Za reżyserię tej familijnej wersji (którą The New York Times okrzyknął elegancką i zachwycającą inscenizacją) odpowiada Laurent Pelly, zaś libretto zaadaptował Kelley Rourke.

Fantastyczną orkiestrą The Metropolitan Opera dyryguje Emmanuel Villaume.

Bilety w cenie 45-50 zł są do nabycia w kasie opery i na stronie internetowej.

Transmisja odbędzie się w niedzielę (2.01), o godz. 18:55, na scenie kameralnej OiFP, ul. Odeska 1.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1242 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39