Nowa Poradnia Kardiologii Inwazyjnej w regionie. Zacznie działać już niebawem

2022.02.15 17:22
W Szpitalu Wojewódzkim im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży od czwartku (17.02) zostanie otwarta nowa poradnia Kardiologii Inwazyjnej.
Nowa Poradnia Kardiologii Inwazyjnej w regionie. Zacznie działać już niebawem
Fot: UMWP

W czwartek w łomżyńskim szpitalu rozpocznie swoją działalność Poradnia Kardiologii Inwazyjnej. Będzie pracować w ramach funkcjonującej już Poradni Kardiologicznej.

Działalność tego miejsca zostanie zainaugurowana wykładami wybitnych specjalistów zajmujących się udarami mózgu. Wśród nich znajdzie się prof. Adam Kobayashi, światowej sławy lekarz neurolog, który podczas swojego wystąpienia wyjaśni, jakie znaczenie mają zabiegi kardiologii mało inwazyjnej w profilaktyce udarów mózgu. Kobayashi wraz z z doktorem Sławomirem Gołębiewskim przedstawi nowoczesne metody leczenia oraz szeroko rozumianego zapobiegania udarom mózgu.

W szpitalu od kilku miesięcy wykorzystuje się nowoczesne techniki, które mają zmniejszyć ryzyko udaru mózgu przez eliminację potencjalnego źródła zatorowości.

– Naszą dewizą jest niesienie pomocy na najwyższym poziomie, dlatego Oddział Kardiologii w Łomży stale poszerza zakres świadczonych usług medycznych, prężnie rozwija się kardiologia interwencyjna – podkreśla dr Anna Lewczuk, koordynator pododdziału. - Choroby układu sercowo-naczyniowego to nadal jedna z głównych przyczyn zgonów w Europie, stąd efektywne leczenie pacjentów poza nowoczesnym leczeniem farmakologicznym wymaga niejednokrotnie zastosowania innowacyjnych technik inwazyjnych – dodaje.

Nowa poradnia to nie jedyny sukces łomżyńskiego szpitala. Niedawno placówka otrzymała od ministerstwa zdrowia akredytację na kolejne trzy lata. Udzielając jej oceniano standardy dotyczące realizacji świadczeń, ale całe środowisko opieki czy pracę kadr i laboratorium.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1205 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39