Nowa przestrzeń przy szkołach na osiedlach Przydworcowe i Zielone Wzgórza

2017.06.08 15:50
Boisk przy placówkach edukacyjnych w Białymstoku przybywa. Tym razem poszukiwany jest wykonawca, który utworzy je przy I Liceum Ogólnokształcącym oraz Publicznym Gimnazjum nr 18.
Nowa przestrzeń przy szkołach na osiedlach Przydworcowe i Zielone Wzgórza
Fot: UM Białystok / Marcin Jakowiak

Do 12 czerwca mogą zgłaszać się firmy zainteresowane opracowaniem dokumentacji i budową obiektów sportowych przy I Liceum Ogólnokształcącym oraz Publicznym Gimnazjum nr 18. Powstaną tam boiska o nawierzchni poliuretanowej, przystosowane do gry w siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną, a przy liceum dodatkowo jeszcze rzutnia do pchnięcia kulą i skocznia do skoku w dal.

Oba tereny mają być ogrodzone i objęte monitoringiem, boiska odwodnione, a miejsce wokół nich zagospodarowane zielenią. Zostanie również zamontowane oświetlenie.

– Nowe boiska szkolne dadzą możliwość pełnego wykorzystania przestrzeni sportowej do prowadzenia zajęć wychowania fizycznego – powiedział zastępca prezydenta Białegostoku Adam Poliński. – Mam nadzieję, że te obiekty zachęcą młodzież do aktywności sportowej i zdrowszego stylu życia.

Oferty należy składać w Departamencie Inwestycji Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Boiska powinny zostać wybudowane do końca października tego roku.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

1158 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39