Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Ruszyły zapisy do projektu

2020.05.27 11:31
Do 5 października potrwają zapisy na nowy rok szkolny 2020/2021 do programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Warto się jednak pośpieszyć, bo decyduje kolejność zgłoszeń.
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Ruszyły zapisy do projektu
Kadr z filmu "Twój Vincent"

W poprzedniej edycji frekwencja wyniosła ponad 280 tysięcy uczniów ze wszystkich poziomów nauczania z 74 miast. To wzrost o prawie 23 procent w stosunku do poprzedniego roku. Bardzo możliwe, że nadchodząca jubileuszowa, 15. edycja NHEF pobije kolejny rekord frekwencji.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to comiesięczne projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych dostosowanych do etapów kształcenia od edukacji wczesnoszkolnej po szkoły ponadpodstawowe. Program edukacji filmowej powiązany jest z podstawą programową i realizowany jest przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W katalogu na rok szkolny 2020/2021 znajdują się wszystkie niezbędne informacje o programie. W nadchodzącym roku przygotowanych zostało 158 filmów w ramach 17 cykli tematycznych, wśród których znalazły się aż 24 premierowe tytuły. Po raz pierwszy widzowie zobaczą m.in.: nagrodzony Złotą Palmą w Cannes za reżyserię dla J.P Dardenna i L.Dardenna film "Młody Ahmed", niezwykle poruszający obraz "Mój piękny syn" w reż. F. V. Groeningena (w rolach głównych Timothée Chalamet i Steve Carell) oraz najlepsze produkcje polskiego kina historycznego ostatnich lat (film M. Rosy "Piłsudski", "Katyń" w reż. A. Wajdy oraz "Pianista" w reż. R. Polańskiego).

W tym roku dla uczniów klas szkół ponadpodstawowych został przygotowany nowy cykl "Plastyka w kinie". Zobaczyć można w nim będzie filmy, które m.in. przybliżają życie i twórczość artystów ("Salvador Dali - w poszukiwaniu nieśmiertelności" w reż. D. Pujola i "Van Gogh. U bram wieczności" w reż. J. Schnabela) oraz przełomowe kierunki w sztuce współczesnej ("Performer", reż. M. Sobieszczański, "Wyjście przez sklep z pamiątkami", reż. Banksy).

Szczegóły programu oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie internetowej Białostockiego Ośrodka Kultury.

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

988 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39