Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Kinie Forum

2022.09.02 17:05
Ruszyły zapisy do programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej na rok szkolny 2022/2023. Jest to program przeznaczony dla przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Białostocki Ośrodek Kultury zachęca do zgłaszania się.
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej  w Kinie Forum
Fot: Materiały prasowe

W ubiegłym roku projekt zrealizowało 85 kin w Polsce. W seansach każdego miesiąca brało udział niemal 40 tysięcy widzów z małych miast i miasteczek. Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to szansa, by obcować z dobrym kinem, opowiadającym o ważnych tematach, wartościach, współczesnych wydarzeniach. Prezentowane filmy stanowią asumpt do dyskusji i rozmowy o tym, co porusza dzieci i młodzież.

Filmy dostosowane są do każdego poziomu edukacji: przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pedagodzy wyposażani są w materiały dydaktyczne, takie jak: karty pracy, scenariusze lekcji oraz analizy psychologiczne. W lepszym zrozumieniu projektu pomóc mogą słowa klucze, czyli wartości, które towarzyszą uczniom i nauczycielom w trakcie rozmów oraz lekcji po seansach filmowych:

- przedszkole: komunikacja, ekologia, współpraca, przyjaźń, tradycje podróże pomoc, rodzina, pokonywanie trudności;

- szkoła podstawowa klasy 1-3: przyjaźń odwaga, wyobraźnia, emocje, film, świat, rodzina;

- szkoła podstawowa klasy 4-6: szacunek, zaufanie, akceptacja, marzenie, relacja, współdziałanie;

- szkoła podstawowa klasy 7-8: tolerancja, uczciwość, odpowiedzialność, empatia, tożsamość, społeczeństwo, internet;

- szkoła ponadpodstawowa: dojrzałość, tolerancja, bohaterstwo, historia, sztuka, tradycja, matura.

W roku szkolnym 2022/2023 kontynuowana jest hybrydowa forma udziału w projekcie. Do nadchodzącej edycji zgłosiło się już wiele kin i domów kultury z całej Polski, więc każda placówka oświatowa znajdzie dla siebie dogodną lokalizację. Gdyby stacjonarne seanse okazały się niemożliwe do zrealizowania w instytucjach biorących udział w programie, istnieje możliwość korzystania z oferty w wersji online.

Seans filmowy w ramach Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej to dobra okazja do zdobywania wiedzy oraz dzielenia się doświadczeniami, a rozmowy o kinie rozwijają kompetencje społeczne i emocjonalne, które są dla młodych ludzi bezcenne.

W Białymstoku program NHEF realizuje Kino Forum przy Białostockim Ośrodku Kultury. Zapisy potrwają do 4 października.

LINK DO ZGŁOSZENIA

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

1223 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39