Nowe inwestycje Mlekovity

2004.10.18 00:00
Budowa magazynu logistycznego, uruchomienie nowej linii technologicznej do produkcji mleka pasteryzowanego i fermentowanych napojów mlecznych i wymiana linii do produkcji serów twardych dojrzewających to najnowsze inwestycje Spółdzielni Mleczarskiej MLEKOVITA z Wysokiego Mazowieckiego.

Budowa nowego magazynu o powierzchni 10 tys. m. kw. w zakładzie w Wysokiem Mazowieckiem już trwa. Ma on ułatwić logistykę w dynamicznie rozwijającej się firmie. Znajdą się w nim regały do wysokiego składowania produkowanych w MLEKOVICIE wyrobów.
Nowy magazyn pozwoli nam dostosować się do stale rosnących potrzeb rynku i powiększającej się grupy odbiorców MLEKOVITY- mówi Dariusz Sapiński, prezes Spółdzielni Mleczarskiej MLEKOVITA.
Wartość magazynowej inwestycji wynosi 14 mln zł, 4 mln zł pochodzić będzie ze środków funduszu Sapard. Magazyn zostanie oddany do użytku w styczniu 2005 roku.
W nowym magazynie wydzielona zostanie część produkcyjna, gdzie uruchomiona będzie nowa linia technologiczna do produkcji mleka pasteryzowanego i napojów mlecznych fermentowanych w butelkach PET i kartonowych opakowaniach w kształcie butelki z nakrętką. W ciągu doby linię będzie opuszczało 200 tys. litrów mleka i 40 tys. litrów napojów fermentowanych w różnych smakach. Nowa linia zostanie uruchomiona w czerwcu 2005 roku. Wartość inwestycji wyniesie 34 miliony zł.
Oprócz tego we wrześniu przyszłego roku ruszy nowa linia do produkcji serów twardych dojrzewających o wydajności 500 tys. litrów mleka na dobę. Jej koszt to 15 mln zł. Dzięki temu ugruntujemy pozycję lidera w produkcji serów twardych dojrzewających w Polsce - mówi prezes Dariusz Sapiński. - Nowa linia pozwoli zwiększyć produkcję serów w zakładach MLEKOVITY z 80 ton na dobę obecnie do 120 ton. Inwestycje w linie produkcyjne częściowo sfinansowane będą z funduszy strukturalnych.
W 2003 roku MLEKOVITA przeznaczyła na inwestycje 23 mln zł. Uruchomiono wtedy nową linię do produkcji serów dojrzewających i produkcje masła o obniżonej zawartości tłuszczu, margaryn i miksów mleczno-margarynowych. W przyszłym roku MLEKOVITA zamierza przeznaczyć na inwestycje ok. 50 mln zł.


1402 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39