Nowe oblicze Zwierzyńca. Inwestycja kosztowała 2,5 mln zł

2018.09.25 14:06
Aż 2,5 mln wygospodarował Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji na modernizację Zwierzyńca. Prace inwestycyjne już dobiegają końca.
Nowe oblicze Zwierzyńca. Inwestycja kosztowała 2,5 mln zł
Fot: BOSiR

W końcu nie będzie problemów z parkowaniem

Kończą się już prace w Zespole Obiektów Sportowych "Zwierzyniec" zarządzanym przez Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Obok Stadionu Lekkoatletycznego oraz hotelu BOSiR powstał nowy parking, na który spokojnie zmieści się 70 samochodów. Znalazły się tam też 2 miejsca dla niepełnosprawnych i 1 dla autokaru. To ważne, bowiem dotychczas ciężko było z zaparkowaniem auta, więc wiele osób stawiało swoje pojazdy na trawnikach niszcząc je.

Ponadto utwardzono dojścia i dojazdy, przebudowano podziemną infrastrukturę techniczną, zamontowano właściwe oświetlenie terenu. Pojawił się też stojak na 24 rowery.

Za parkingiem wybudowano nowy budynek, w skład którego wchodzi część magazynowa, warsztatowa, pomieszczenie socjalne i miejsce do stacjonowania środków transportu. Obiekt ten ma służyć do obsługi technicznej kompleksu sportowego.

Odmienione zostało też boisko boczne

Zmodernizowano też boisko boczne. Przebudowane zostały już istniejące urządzenia lekkoatletyczne i dostosowano parametry dynamicznych nawierzchni na obiekcie rozgrzewkowym do wymagań IAAF, czyli Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych. Zgodnie z ustaleniami z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki na strefie rozgrzewki pojawiły się dwie bieżnie – 60 m i 80 m, skocznia do trójskoku i skoku w dal, rzutnie do rzutu dyskiem, młotem i pchnięcia kulą. Obecnie obiekt ten może więc być nie tylko wykorzystywany do przeprowadzania rozgrzewki, ale także i zawodów.

Tegoroczna inwestycja kosztowała BOSiR niemalże 2,5 mln zł. Poprzednia – która miała miejsce rok temu pochłonęła ponad 3,2 mln zł i obejmowała wymianę urządzeń lekkoatletycznych i zużytej nawierzchni, co było konieczne, by odbyły się tu 93. Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce.

Aktualnie BOSiR czeka na wymaganą decyzję dotyczącą pozwolenia na użytkowanie obiektów.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1222 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39